R. Kennedy Jr. zahájil petici za omilostnění J. Assange

robert f kennedy
21.2.2024 13:47
Nezávislý prezidentský kandidát Robert F. Kennedy, Jr. zveřejnil video a zahájil petiční akci požadující okamžité propuštění a omilostnění zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Tomu hrozí vydání z Velké Británie do Spojených států amerických (SSA), kde by mohl strávit zbytek života ve vězení.

Assange  strávil již řadu let ve vězení a také v azylu na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně. Pronásledován je za   odhalení zločinů spáchaných americkou vládou.

Robert Kennedy říká, že  „vládní válka proti informátorům udělala z hrdinů zločince. Pouze pokud budeme stát při sobě, můžeme chránit svobodu slova, a proto vybízím každého Američana, aby  podepsal naši petici  požadující okamžitou milost a propuštění Juliana Assange z vězení“.

Kennedy Jr. slíbil, že pokud prezident Biden neuposlechne tuto výzvu, pak „první den v úřadu omilostním Juliana Assange a vyšetřím korupci a zločiny, které odhalil“.  Kennedy také řekl  , že „vydá výkonný příkaz k ukončení všech pokusů federálních agentů a federálních agentur cenzurovat politický projev Američanů“.

Informace byla zveřejněna na kennedy24.com.

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.