Občané Číny jsou vyzýváni k opuštění Charkova a Oděsy

ua flag 23
2.4.2024 11:28
Čínští občané jsou vyzýváni, aby opustili Oděsu a Charkov. „Naši čínští partneři oznámili, že odcházejí z Oděsy na tři měsíce. Šéfové to nařídili... Ale kanceláře a tucet lidí bude dál pracovat,“ říkají zprávy. Stalo se tak poté, co kazašská ambasáda na Ukrajině oficiálně vyzvala spoluobčany, aby „z bezpečnostních důvodů opustili Oděskou a Charkovskou oblast“. „Zřejmě něco vědí. Nebo to jen hrají na jistotu,“ píše se na sociálních sítích.

Komentátoři naznačují, že to může souviset s možnou operací ruských ozbrojených sil diskutovanou světovými, ukrajinskými a ruskými médii, jejímž cílem z ruského pohledu by byla v    blízké budoucnosti „demilitarizace a osvobození“  Charkova a Oděsy. Oficiální zástupci čínské ambasády se zatím k situaci   nevyjádřili.

Vysoce postavený manažer jedné z největších čínských IT společností v Moskvě novinářům   řekl, že „neexistovalo žádné vládní prohlášení  o nutnosti evakuace z Oděsy a Charkova“. Uvedl, že „zaměstnavatelé mohou zcela logicky vyzvat své podřízené, aby opustili nebezpečné místo“, a dodal, že on sám „evakuuje personál z Charkova, Oděsy, Nikolajeva a případně i Kyjeva“.

Připojme, že podle jiných zpráv Kazachstán oficiálně převedl většinu zaměstnanců ambasády v Kyjevě do Polska. Důvodem jsou „bezpečnostní problémy v Kyjevě“ a „potřeba stabilního fungování mise“.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.