Zrada číhá všude... Michaele

kmotr ilustrace paroubek
27.3.2024 17:52
Pokud si dobře pamatuji, tak se ve filmu Kmotr vyjádřil starý mafiánský don Altobello, když Michaelu Corleonovi vysvětloval, jaký je svět. A podobné vidění světa má také šéf BIS, Koudelka. Všude číhají naši nepřátelé...

Prezident Pavel si zjevně myslí a také to říká, že Koudelkovy informace jsou ty nejsprávnější. A tedy, že je potřeba se jimi řídit. V současné době stresuje Koudelka prezidenta a také předsedu vlády svými bludy o tom, že „současná bezpečnostní situace (je) nejhorší od II. světové války“. Myslím, že pan Koudelka zřejmě nechodil na hodiny dějepisu na základní či střední škole, kde by se dozvěděl něco např. o Kubánské krizi v roce 1962. Nebo o berlínských krizích v době Stalina či Chruščova. V tom druhém případě dokonce několik desítek metrů od sebe (a proti sobě stály sovětské a americké tanky. Stačilo vystřelit a bylo by to něco jako výstřel z Aurory, který by předznamenal III. světovou válku.

A mohl bych v tom výčtu krizí z minulosti pokračovat, protože jich bylo poměrně hodně. Tak např. v závěru korejské války, kdy se Američané a jejich spojenci odvážili překročit „červenou linii“, kterou jim stanovili Číňané nedaleko čínských hranic. Co následovalo potom, byl zdrcující útok „čínských dobrovolníků“, tedy Čínské lidově osvobozenecké armády, která zahnala americká vojska až na jih Korejského poloostrova. Trochu nahlouplý tehdejší americký prezident Truman pak v zoufalství uvažoval o použití jaderných zbraní k zastavení přívalu čínských vojsk. Naštěstí mu to někteří poradci a blízcí spolupracovníci rozmluvili.

Nyní samozřejmě nejsme v komfortní situaci, ale válka je lokalizovaná na východě Ukrajiny a každému musí být čím dál zřejmější, že je potřeba začít s diplomatickými jednáními k ukončení tohoto nesmyslného válečného konfliktu.

Koudelka a jemu podobní si jistě myslí opak. Měli by si jen klást základní otázku. Je opravdu možné Rusko porazit? Je možné porazit stát, který disponuje všemi možnými surovinami (nechybí mu vlastně žádná) a má také dostatek potravin, když velkou část zemědělské produkce exportuje do stále hladových zemí světa. A je to ke všemu stát s mocnými přáteli (zj. země BRICS).

Plně chápu, proč prezident Zeman nechtěl tomuto člověku dát generálskou hodnost. Jeho znalosti dějepisu by neobstály u maturity ani v nejbenevolentnějším školském zařízení v zemi. A pokud tomu tak je, jsou jeho analýzy hluboce zaujaté. A tedy chybná pak musí být i syntéza....

Jiří Paroubek

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

1rytir

Nu což, pan Koudelka si nelichotivé označení od exprezidenta Zemana zasloužil. A potvrzuje to i současnými kroky již s generálskými epoletami. Stačí se jen malounko zamyslet a vyvstane otázka, proč tento člověk přišel s čerstvými odhaleními právě teď, ve chvíli, kdy jej v úřadě navštívil současný prezident a následně s výcucem z třísestránkové zprávy běžel na vládu. Popularita Pavla, tak i Petra (Fiali a jeho vlády) prudce klesá, situace na Ukrajině se ve prospěch Zelenského nijak dobře nevyvíjí, v Moskvě zaútočili teroristé (my jsme to ústy MZ, premiéra i ministra vnitra odsoudili mezi posledními a zda tak učinil i prezident mnoho známo není) a ke všemu volby do EP jsou takříkajíc za dveřmi. Je tedy nezbytné činů a naše země ráda v řadě první přiloží ruku k dílu. Kdo nejlépe poslouží. Přece BIS a její šéf. Fiala, který na tiskovce vypustí, že sice osoby a firma, zapsaná na nějaký český sankční seznam, působily od nás do zahraničí (Německa a Francie) a to proto, aby zaobaleně řečeno ve prospěch Ruska ovlivnili složení nového evropského parlamentu. Veřejnosti to premiér sdělí s kamennou tváří a vůbec ho nenapadne, že to samé dělá druhá strana a dokonce i jeho vláda, když se bez skrupulí snaží ovlivnit prezidentské volby u sousedů na Slovensku! Tak k čemu ta kašpárkova šaráda? Cui bono...