Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

paroubek ilustrace 24.jpeg
13.5.2024 19:16
Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

V Echo24 říká jeden headline: „U Charkova dobyli Rusové devět vesnic za dva dny. Hlavní starost je obrana Kyjeva“, řekl generál. V Echo24 „Kam se poděla obranná linie Charkovské oblasti? Co je to za zradu?“, v Novinky.cz: „Rusko ničí zbraně Západu. Účinnost ukrajinské techniky prudce klesá. Střely za miliony selhávají.“ V Lidovky.cz se zase dozvídáme z headlinu, že: „Málo obránců, pomalá podpora. Rusko trpělivě odhaluje ukrajinské slabiny“.

Shrnuto a podtrženo, Rusko, jak se zdá, nejen, že převzalo strategickou iniciativu na bojišti, ale dosáhlo průlomu na charkovském úseku fronty.

Pokud to takto půjde dál, a s ohledem na malé rezervy ukrajinské armády to tak dál půjde, výsledkem bude obklíčení Charkova ruskými vojsky. Rusové se nebudou pokoušet o boj v ulicích tohoto druhého největšího města Ukrajiny, ale počkají si, až jim samo spadne do klína. Většina obyvatel Charkova je ruská. Lze přepokládat, že protirusky ladění Ukrajinci, kteří by nesnesli ruskou správu města, odejdou či budou evakuování ukrajinskou armádou a zůstanou ti, kterým ruská správa města vadit nebude.

Stejně tak je pravděpodobné, že s ohledem na malé lidské zdroje Ukrajiny může dojít k průlomu také na jiném místě 1300 km dlouhé fronty. A Ukrajině chybí záložní armáda, kterou by mohla proti takovému průlomu nasadit. Představy různých našich Kolářů (poslanec za TOP09), že by díry ve frontě mohly ucpat chlapci z Ukrajiny, kteří se rozutekli po celé Evropě, včetně Česka, je lidsky trapná. Ti lidé nechtějí bojovat. Nemají k tomu chuť. Stejně jako kdybychom my válčili se Slováky. Jak bych já mohl bojovat proti Slovákům, když moje dcera je napůl Slovenka. Prostě mladí ukrajinští muži hlasují nohama a nechtějí se dostat do kafemlýnku války, který je semele. K čemu je vám bezejmenné hrdinství, když zemřete třeba v 25 letech?

Chtělo by se říci, že nastal čas hledání míru, mírového řešení. Já bych řekl, že tento čas skoro vypršel, protože pokud dojde k průlomu ukrajinské obrany na několika místech, Rusové v krátku dosáhnou svých vojenských cílů a to je především obsazení ruskojazyčných území na jihu a východě Ukrajiny a samozřejmě také udržení Krymu v ruských rukou.

Česká vláda by měla přestat oblbovat národ, pojmenovat problém tak, jak je a podle možnosti alespoň nepřekážet mírovým jednáním, kterých by se měla ujmout např. Čínská lidová republika, ale třeba také Brazílie a Indie. Prostě velmoci patřící do třetího světa. Představa o vítězství Ukrajiny i s obří vojenskou a finanční pomocí Západu je chimérou,. Prostě proto, že Ukrajina nemá potřebné lidské zdroje a v tuto chvíli ani ochotné a vycvičené vojáky, kteří by chtěli padnout ve zbytečné válce za imperialistické zájmy.

A panu Kolářovi a dalším borcům bych doporučil, aby se nechali „nalít“ do ukrajinské armády a šli předvést své bojové úsilí na frontu do první linie…Je to něco jiného, nežli mlít ústy.

 Jiří Paroubek

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Homolák

Josef Mašín v Kalifornii již 10.3. 2024 v PL odpověděl ; jaké je řešení situace války na Ukrajině?

Okamžité ukončení války s Ruskem. K míru mohlo dojít již měsíc po začátku války. Vyjednaná dohoda v Istanbulu byla již v březnu 2022 na stole, ale zákrokem Borise Johnsona a Joea Bidena byla Ukrajinou zrušena. Dodnes jsem neslyšel přijatelnou definici vítězství, o které Západ usiluje. Tato válka může být skončena pouze u diplomatického stolu. Odhaduji, že si Rusko ponechá rusky mluvící území Luhanska, Doněcka a Krymu a se zárukou, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO. Nejsem putinovec, neschvaluji jeho útok na Ukrajinu, ale je to válka mezi rovnocennými, Nelze uvrhnout svět do zkázy kvůli tomu, že se dvě zcela zkorumpované země perou. Ukrajina byla přepadena silnějším soupeřem a povinností civilizovaného světa je okamžitě zastavit toto krveprolití, které by v případě eskalace mohlo skončit zánikem civilizace na této planetě.

Josef Mašín dále říká; Naše maminka ležela ve vězení celý rok na studené podlaze, kde umírala, strýc Borek byl oběšen, další kamarádi byli též popraveni. Tento režim byl chráněn lidmi jako je prezident Petr Pavel, který byl členem komunistické strany, důstojníkem ozbrojených složek a rozvědky, který složil přísahu, že bude bránit tento zločinecký režim, jenž zavraždil členy mé rodiny. Zavražděni režimem, který Pavel přísahal ochraňovat....