Soud rozhodl: exposlanec za TOP 09 Feri je násilník

pelarová  feri
2.11.2023 20:27
Podle soudního rozhodnutí, které dnes zaznělo, byl bývalý poslanec za TOP 09, ještě nedávno jakási mucholapka této strany na hlasy důvěřivých mladých voličů, Dominik Feri, usvědčen u soudu ze znásilnění a z dalších skutků, které spáchal.

Bránil se velmi intenzivně a, i když mám velké pochopení pro ty muže, kteří se brání proti svému zostuzení v rámci akce „Me too“, kdy si některé ženy po dvaceti či více letech vzpomenou, že byly sexuálně obtěžovány nebo znásilněny, tak v tomto případě žádné sympatie necítím. Vrchol všeho byl, když bývalý poslanec TOP 09, tedy reprezentant strany, která sama sebe považuje za vrchol společenské morálky, zpochybňoval občanský profil jedné z obětí tím, že se údajně účastnila protiizraelské demonstrace někde v Berlíně.

Tahat do kauzy sexuálního charakteru politické názory obětí je krajně nechutné a divím se, že soudkyně nezasáhla. Nicméně, soudkyni je potřeba ocenit za odvahu, kterou vynesením rozsudku nad Ferim projevila. Bývalý poslanec za TOP 09 byl odsouzen na tři roky natvrdo.

A je jen dobře, že se jeho případ bude dál převalovat v soudních síních, neboť Feri se okamžitě odvolal. Toto odvolání jistě neprospěje jeho bývalé straně, která v jedněch volbách do poslanecké sněmovny vděčila za to, že se dostala do parlamentu především díky němu a hlasům voličů - důvěřivých mladých lidí, které Feri získal - oblbnul v Praze.

To, že se mladí muži chtějí dostat mladým dámám tak říkajíc „do kalhotek“, je věcí, kterou osobně nijak neodsuzuji. Je to asi přirozené. Jiná věc je, pokud zneužívají svého společenského či politického postavení k tomu, aby k souznění duší a těl nakonec došlo. V tomto případě však řada „souznění“ proběhla, jak se ukazuje, nedobrovolně. Skutečný muž v případě, že jej žena odmítne, jde prostě o dům dál…

Co se však stalo při vynesení rozsudku, je nepochopitelné. Nevím, čí to byla chyba, neboť byla zveřejněna jména obětí sexuálního zločinu. Předsedkyně senátu, Lenka Hájková, však na dotaz iDnes.tv sdělila, že přímý přenos, při němž jména obětí byla zveřejněna, nebyl povolen. Je skutečně nechutné, pokud se tak proti vůli žalující strany stalo. Je to samozřejmě možné chápat jako způsob nátlaku na tyto mladé ženy, které by měly být naopak chráněny, mj. před společenským tlakem, kterému budou nesporně vystaveny v příštích měsících, než dojde k jednání u odvolacího soudu. Přitom médiu, které takovýto typ informace zveřejní, hrozí pokuta až několik milionů korun. Přesto k takovému pošpinění žalobkyň došlo a lze jen spekulovat, proč se tak stalo. A kdo za tím stál. Myslím, že státní žalobce, angažovaný v tomto případě, tedy Feriho zločinného chování, by měl konat ve vztahu k médiu, které takto v rozporu se zákonem postupovalo.

Zcela nepochybně by měl Feri projevit účinnou lítost vůči znásilněným, kterým bude muset zaplatit statisícové odškodné. Zdá se, že ani k jednomu se bývalý poslanec TOP 09 nechystá.

A stejně tak by se měl omluvit veřejnosti bývalý předseda TOP 09 Schwarzenberg, čerstvý nositel nejvyššího českého státního vyznamenání, které obdržel v neděli od prezidenta Pavla, za bagatelizaci Feriho chování vůči mladým ženám. Schwarzenbergovi přitom muselo být jasné, a musel mít informaci již v té době, že Feriho jednání je kriminálního charakteru, a nelze je omluvit.

Jiří Paroubek

 

 

Foto: Dominik Feri a MPA v dobách, kdy byl hvězdou TOP 09 a strana se jím chlubila.

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.