Jiří Paroubek: Premiér Fico promluvil…

fico facebook
6.6.2024 11:25
Je to neuvěřitelné, ale Robert Fico, premiér Slovenské republiky, ve včera zveřejněném videu promluvil k slovenské veřejnosti. Poprvé po vražedném útoku z 15. května.

Musím říci, že toto vystoupení ve mně zanechalo velmi silný dojem. Byl jsem hrdý na svého přítele, který byl svědkem na mé druhé svatbě. A se kterým jsem velmi úzce spolupracoval jako předseda české sociální demokracie. A to i na půdě strany Evropských socialistů. Postupovali jsme vždy ruku v ruce.

Nyní je Robert Fico po útoku atentátníka a po skvělé práci týmu Rooseveltovy nemocnice v Bánské Bystrici v domácím ošetřování ve svém bytě v Bratislavě.

V jeho vystoupení ve mně zanechal především velký dojem odpuštění atentátníkovi. R. Fico správně ve svém vyjádření označil za skutečné viníky vražedného útoku krvežíznivá slovenská média, a to i média veřejné služby, a nenávistnou, až zfanatizovanou slovenskou opozici.

Je dobře, že Robert Fico mluvil ve svém vyjádření tak otevřeně. Myslím, že i okoralá srdce předáků slovenské opozice musí pochopit, že cestou nenávisti není možné dále jít. Robert Fico vlastně ve svém projevu nabídl také ukončením nepřátelství mezi dnešní slovenskou vládou a opozicí.

Přislíbil také, že už na přelomu června a července se může zapojit do práce vlády. To je další silné sdělení, které svědčí o jeho velkém odhodlání dále pracovat pro Slovensko a pro slovenský národ. Slovenská opozice a média reagovala na tento projev bohužel nikoliv vstřícnými kroky a gesty, ale útoky na Roberta Fica. Zdá se, že slovenští opozičníci a slovenská mainstreamová média jsou nenapravitelní. Myslím, že k vystřízlivění hlav slovenské opozice pomohou výsledky voleb do Evropského parlamentu. Podle průzkumů veřejněno  mínění Ficova strana Směr posílila významné  svou pozici v průzkumech a jasně a s převahou vede. Slovenská opozice vlastně kromě nadávek a násilí nedokáže slovenskému národu nabídnout nic konstruktivního. A slovenští občané to vidí. Myslím, že každý, kdo se zajímá o veřejné dění by se měl na projev Roberta Fica podívat.

Jiří Paroubek

 

Vystoupení Roberta Fica:

https://www.facebook.com/950154106468890/posts/1034562471361386

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.