Bude to tandem Putin – Trump, který ukončí konflikt na Ukrajině

vyvadil ilustrace
3.7.2024 15:18
Vidíme – li vývoj v USA, zcela zjevně se obrací ve prospěch volby Donalda Trumpa 5. listopadu za prezidenta USA. To Bidenovo fiasko během debaty s Trumpem nemělo chybu a míra jeho demence přesáhla všechny myslitelné hranice. Oproti němu byl Trump čerstvý, často i vtipný a lehce soupeře porážel.

Trumpovi překvapivě pomohlo i technické  opatření na vypínání mikrofonu, aby nemohl skákat Bidenovi do řeči, což mu podle některých pozorovatelů ubralo hlasy před čtyřmi roky. A tak neskákal do řeči a navíc podle mnohých ubral na agresivitě, což mu rozhodně pomohlo.

A to ještě čeká Bidena opakování. A troufám si tvrdit, že zájem o druhou debatu bude ještě větší než u té první. A nedovedu si představit, že bude v lepší kondici. To je pojmově vyloučeno

Na rozdíl od jiných jsem nikdy nesledoval trestní stíhání Donalda Trumpa, ale ani syna Bidena, protože i z naší politiky víme, že například „Čapí hnízdo“ bylo sice mediálně vnímané, ale rovněž bylo bráno  podlý politický útok s využitím trestní represe a Babišovi politicky pomohlo. V případě americké totálně stranické justice to platí stonásobně více.

Navíc  poslední rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu, které v podstatě činí prezidenta trestně neodpovědným, například relativizuje, zda by mu mohl být při dnes narychlo odročeném vynesení rozhodnutí soudu cokoliv uloženo. A pravděpodobně i další stíhání odpadnou. Mimochodem, pro nás v Česku nejde u prezidenta o nic neobvyklého. Ten je podle ústavy rovněž trestně neodpovědný.

Důležitější jsou ovšem jiná hlediska, a to zejména prosazení obecných zákonitostí.

Politika jde vždy ve vlnách. A pokud jeden druh politiky se ukáže jako zcela neudržitelný, nastupuje opak.

Vidíme to i ve volbách ve Francii, kdy znechucení z Macronovy progresivistické a proukrajinské a válečnické militaristické politiky se promítlo na zásadní zlomy nálad a i když možná ve 2. kole nebude ta změna tak mohutná, přesto rozhodně Macronova strana nebude tou vítěznou.

Emanuel Macron je evropským klonem Joa Bidena a Joa Biden bude potřebovat každý hlas. A to vítězství si v jeho případě málokdo umí představit.

Za svou osobu se omlouvám, ale ani na vteřinku nepochybuji o tom, že Donald Trump coby představitel jasné protiváhy progresivismu bude vítězem voleb.

Ale nejen on.

S málokterým politikem si Trump rozuměl jako s Vladimírem Putinem a rozhodně nehrozí, že by se nechal vydírat Zelenským. Na jeho trvale nataženou ruku je Trump alergický.

Nový generální tajemník NATO Rutte se uměl Trumpovi přizpůsobit.

Je úplně jedno, co nyní bude ujednáno na červencovém zasedání NATO.

Trump zcela určitě proti Putinovi nepůjde  a váleční štváči zapláčí.

Opakovaně, téměř obden Trump hovoří o tom, že válku způsobilo, že Biden odmítl dát Putinovi příslib, že Ukrajina nevstoupí do NATO.

Na chvilku se nad tím zamyslete. To to Biden musel nechat dojít tak daleko?

ŠÍLENÉ!!!

Trump s Putinem mohou společně vrátit Evropě klid a mír.

 

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.