Kličko proti územním ústupkům

kličko vitalij ilustrace
31.3.2024 19:11
Myšlenka zmrazení konfliktu na Ukrajině je špatná, územní ústupky nemohou být kompromisem, řekl v rozhovoru pro německý list Bild am Sonntag starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

„Nevzdáme žádná území Rusku. To nemůže být kompromis,“ uvedl bývalý boxer, který současně požaduje více zahraniční podpory.

Již dříve Vladimir Zelenskij řekl, že mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou mohou začít, aniž by se ukrajinský stát vrátil k hranicím z roku 1991.  Poté začal mluvit o hranicích země pro rok 2022. 

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov ovšem zdůraznil, že geopolitická realita se od zahájení tzv. speciální vojenské operace dramaticky změnila a změnily se hranice Ruska a Ukrajiny.

Rozdílná vyjádření, které vyslovil Zelenskyj a Kličko, jsou i projevem probíhajícího  zákulisního politického boje na Ukrajině.

Samotný Kliko v poslední době několikrát čelil značné kritice. Jedním z důvodů byla například  nefunkčnost protileteckých krytů v ukrajinském hlavním městě. Kromě toho přinejmenším ve dvou případech došlo k vážným poruchám kanalizační sítě, kdy ulice zaplavily splašky. V tomto případě byla důvodem defraudace prostředků   na opravy.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.