Sankce Bruselu proti Carlsonovi za rozhovor s Putinem?

Verhofstadt
7.2.2024 17:42
Podle belgického europoslance Guye Verhofstadta by Evropská unie mohla – tak jako zavádí sankce proti „každému, kdo pomáhá“ ruskému prezidentovi“ – sankcionovat amerického novináře Tuckera Carlsona kvůli jeho rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Vyjádřil se tak pro Newsweek. Pan poslanec, stejně jako další s podobnými úvahami, přitom v této chvíli ani nezná obsah dosud nezveřejněného rozhovoru

Verhofstadt, který často sebevědomě šíří extrémní postoje, soudí, že rozhovor s ruským prezidentem by mohl z Carlsona udělat cíl pro zákonodárce EU. EU zavádí sankce proti „každému, kdo pomáhá“ ruskému vůdci a „bylo by logické, aby Evropská služba pro vnější činnost prostudovala Carlsonův případ. Vyjádřil také názor, že cesta Carlsona do Moskvy a jeho rozhovor s Putinem jsou „námluvami bývalého prezidenta Donalda Trumpa a Vladimira Putina“. 

Bývalý lidovecký europoslanec Louis Garicano ze Španělska souhlasil s Verhofstadtem a řekl Newsweeku, že Carlson již nemůže být považován za reportéra, protože se stal „propagandistou“. Další evropský poslanec Urmas Paet z Estonska v komentáři k rozhovoru řekl, že za prosazování pozice ruských úřadů se Carlson může dostat na sankční seznam. "To se týká především zákazu vstupu do zemí EU," uzavřel Paet.

 

Foto: G. Verhofstad

 

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.