Jiří Paroubek: Morální vítězství děkana Ševčíka

ševčík 23
22.5.2023 17:41
Děkan národohospodářské fakulty VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík je už několik týdnů obtěžován rektorem VŠE, Dvořákem, v podstatě z důvodu Ševčíkovy účasti na protivládní demonstraci.Rektor Dvořák se dožaduje odchodu Ševčíka z pozice děkana.

Dnes se docentu Ševčíkovi dostalo velké morální satisfakce, neboť etická komise Národohospodářské fakulty VŠE sdělila, že neshledala v jeho jednání rozpor s etickým kodexem VŠE.

Rektor VŠE Dvořák se tedy nesmlouvavě dožaduje odchodu doc. Ševčíka z funkce děkana fakulty. Snažil se k tomu využít nejprve nátlakovou akci, svolanou za pomoci ČT na náměstí W. Churchilla před Vysokou školou ekonomickou. Neúspěšně. Dostavilo se pár desítek radikálů a zhruba stejný počet těch, kteří Ševčíka podporují. Pak se rektor snažil zapůsobit se svým nehorázným požadavkem na senát Národohospodářské fakulty - rovněž bezúspěšně.

A nyní dostal rektor Dvořák další facku, tentokrát od etické komise Národohospodářské fakulty. Jeden by řekl, že už by to mohlo stačit, ale podle všeho si rektor Dvořák objednal také nátlak od několika málo sponzorů VŠE s tím, že pokud Ševčík neodejde, zastaví sponzoring VŠE. Prostě nechutné praktiky nechutných individuí.

Z mainstreamových médií se jaksi zcela vypařila velmi závažná a pro Dvořáka dehonestující informace, že tento, v současné době rektor VŠE, řídil v letech 2004 – 2008 dozorčí radu společnosti Key-Investments (KI). Část veřejnosti a zejména mainstreamová média trpí ztrátou paměti, neboť z KI se „záhadným způsobem vypařilo“ – alespoň podle konstatování soudu 850 mil. Kč. Petr Dvořák, který působil ve funkci dozorčí rady KI v letech 2004 – 2008, kdy ve společnosti docházelo ke zjevným lumpárnám, se tváří, jako by nic. Jako by se nic nestalo. Dvořáků je přeci, stejně jako Nováků a Svobodů tolik, kdo by pátral po tom, jestli právě on to byl, kdo stál v čele dozorčí rady KI.

Připomeňme, že Dvořák útočící na akademické svobody, konkrétně na svobodu slova a názorů, byl v čele dozorčí rady společnosti, která okradla 45 důvěřivých klientů o několik set milionů korun. Ty proměnila vesměs do cenných papírů s minimální hodnotou anebo s hodnotou toaletního papíru. To, že by odborník na finance nerozeznal, jakým neodpovědným způsobem se pracuje ve společnosti KI s penězi klientů, k nimž patřily, bohužel, i některé obce, považuji téměř za nemožné.

Mimochodem, obce ztratily nenávratně ve společnosti KI 523 mil. Kč. Byly to i některé městské části Prahy, které přišly o desítky milionů korun, ale také Sokolov, Votice, Lázně Bohdaneč ad.

Dva manažeři společnosti KI byli následně odsouzeni k několikaletému trestu odnětí svobody. Ten, kdo se jim měl dívat, jako předseda dozorčí rady, na prsty, z toho vyvázl bez úhony. A hnal se bezuzdně za další kariérou. Nejprve byl děkanem fakulty, dále prorektorem VŠE a dnes je rektorem VŠE.

Pokud by měl někdo rezignovat, myslím, že by to měl být právě doc. Dvořák a nikoliv doc. Ševčík.

Pokud bude Dvořák pokračovat ve svých útocích na Ševčíka i nadále, pak už to souvisí přímo s jeho snahou rozdělit vysokou školu a její studenty a pedagogy na dvě znepřáteleně a hádající se skupiny. To jistě není v zájmu nikoho a zejména ne studentů. Měl by se již smířit s tím, že podobné metody a lá Zdeněk Nejedlý, jako je likvidace nepohodlných akademických funkcionářů, jsou dnes, doufejme, již neuskutečnitelné.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

My také pracujeme i po druhé linii, abychom lidi typu doc. Dvořáka znejistěli. Já jsem svůj protest proti tomuto brutálnímu zásahu policie u Národního muzea poslal na parlamentní výbor pro bezpečnost a on se tam tohoto tématu velice záslužně ujal pan poslanec MUDr. Mašek za ANO a zde je záznam z projednávání tohoto bodu na tomto Výboru: https://www.youtube.com/watch?v=zw5eqKPl-Xooclei  

Demagogický přístup některých poslanců za Pětikolku je znechucující. Problém bude mít Policejní prezident, jak vysvětlit podstatu těch svých tzv. zájmových osob mezi demonstranty, to je těch, kteří byli policií vybráni a pak policií napadány, neb to vypadá, jako že to byli nasazení agenti policie mezi demonstranty. Policejní prezident by měl jít s pravdou ven a říci, ano, byli to naši lidé, kteří měli za úkol vyvolat fyzické střety s policií, když ale demonstranti byli příliš pasivní na nějaké ty rvačky s policajty, tak jsme na to museli jít z druhé strany a začali jsme ty naše lidi mlátiti my v naději, že se jich ostatní demonstrující zastanou a dojde k bitkám. A i tohle schéma nakonec selhalo. Zůstane jen pár napadaných policií, kteří kupodivu nikde nevystupují a na nic nestěžují. Mezi ně ovšem nepatří ten, co ho policie boxovala na tom balkoně. Napsal jsem také stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání na zmanipulovaný pořad o těchto událostech N. Fridrichové "168 hodin" a tam mi po cca měsíci odpověděli, že jsem to poslal na špatnou adresu, že to má být posláno na Radu pro televizní vysílání, tak jsem to poslal tam. Já jsem byl u Muzea tento zásah připomenout po měsíci a nyní také po dvou měsících:    https://evropsky-rozhled.eu/dvoumesicni-vyroci-policejniho-zasahu-u-narodniho-muzea/