Cinknuté průzkumy, lži médií na běžícím pásu: omezená demokracie

paroubek ilustrace 24.jpeg
3.6.2024 12:50
Minulý týden jsme uskutečnili v Teplicích předvolební mítink ČSSD za účasti prezidenta Miloše Zemana. Vím, že mítinky jsou poněkud již překonaná záležitost. A s výjimkou marketingově skvěle připravených akcí s mnohostrannou podporou médií politickým stranám lidé – voliči na předvolební akce příliš nechodí. Účast se pohybuje řádově v desítkách osob maximálně. Tedy až na úplné výjimky.

To, že  ČSSD v podstatě vznikla nově na podnoži České suverenity před třemi a půl měsíci a šli jsme prakticky z chodu do voleb do Evropského parlamentu, bylo jistě odvážné. Ale jak jsem několikrát řekl, vítězství v těchto volbách neočekáváme. Jde nám o to, aby veřejnost zaznamenala, že existuje ČSSD ve spojení se mnou. Abychom byli schopni ve druhém kroku postavit ve většině krajů vlastní kandidátky anebo společné kandidátky s jinými levicovými subjekty do krajských voleb.

 A za třetí, a to je nejpodstatnější, vytvořit podmínky pro spolupráci na levici, při přípravě společné levicové kandidátky pro volby do poslanecké sněmovny. Strany a hnutí, které mají k sobě programově blízko, musí postupovat společně, pokud chtějí politický úspěch. I když by některá z těchto stran, počínaje ČSSD, přes PRO a STAČILO! zaznamenala dílčí politický úspěch ve volbách do EP, tedy získala by europoslance, neznamená to automatickou vstupenku do krajských zastupitelstev a už vůbec ne do Poslanecké sněmovny...

Tedy, pokud bude chtít postupovat zcela samostatně. Každé z těchto hnutí, ale také např. SOCDEM z Lidového domu, bude se samostatnou kandidátkou vždycky mít problémy se dostat přes hranici 5%. Někdy se to povede. Možná. Jindy ne.

A teď jde o to, aby tady byla jistota, že se levice objeví v příští poslanecké sněmovně. Už také proto, že pravostředová vláda může pokračovat i v dalším volebním období. To je prostě fakt, který vyplývá z průzkumů veřejného mínění. Ty mohou být cinknuté, ale stejně není možně věci podceňovat. Jediná správná cesta je předvolební spolupráce, které se nepodařilo dosáhnout z nejrůznějších důvodů již nyní.

Ale zpět k mítinku v Teplicích. Číst si články, které napsali novináři z koncernu Seznam Zprávy o tomto mítinku anebo novinář z Reflexu, bylo opravdu fujtajbl. Reflex mluví o tom, že na mítinku bylo „mrtvo“, „Paroubek už nikoho nezajímá“, Zeman na pódiu s Tygrem málem usnul“. Novináři ze Seznamu Zprávy (Dolejší a jakési individuum z Novinky.cz) přesvědčovali ve svých článcích veřejnost i mě osobně, že na mítinku byla jen stovka lidí. My jsme jich napočítali asi tři sta a já jsem po mítinku podepsal cca 250 fotografií. Ale účast lidí na mítinku není tak úplně nejpodstatnější věcí. Situace se totiž zásadně za posledních 15 let změnila. Lidé na politické akce prostě nechodí v rozsahu, v jakém chodili v minulosti. Proč? No, protože existují sociální sítě a také alternativní média. V našem případě to byla v Teplicích TV Raptor a KTV, tedy dvě „menší" televize, které mají ale dost velký počet sledujících. A tak dnes víme, že můj projev, který byl podle redaktora Seznamu Dolejšího příliš složitý a příliš náročný pro voliče na mítinku (Dolejší jim zřejmě měřil při zmateném pobíhaní mezi nimi IQ), sledovaly desetitisíce lidí. To je lehce doložitelné. A těmto lidem  byl tento můj projev, který Dolejší nazval „staromódním“ především určen. Lidé se musí seznámit s politickými postoji ČSSD k základním politickým otázkám dneška. A prostřednictvím tohoto projevu jsem seznámil diváky televizí i posluchače na mítinku – se základními programovými cíli své strany v eurovolbách.

Tedy naštěstí nejsme již závislí na milostech, které nám učiní např. veřejnoprávní média, od kterých nelze očekávat, že bych byl, kromě zcela povinné programové účasti dané zákonem, do těchto médií pozván.

Takže je zajištěno, díky veřejnoprávním médiím, že se prakticky lidé nemohou dozvědět nic o činnosti a programu stran, jako je ČSSD. Funguje to bezvadně. Průzkumy veřejného mínění v případech dvou tzv. renomovaných agentur (STEM/MARK a Phoenix research) udělaly vše pro to, abych nebyl uváděn mezí lídry kandidátek do EP. Jinak řečeno, aby se lidé prakticky vůbec nedozvěděli, že kandiduji v čele kandidátky ČSSD. Je to vlastně dokonale fungující systém, který dává možnost proniknout do EP jen těm skutečně správným a vybraným politickým stranám a hnutím.

Ještě jednu lež si nemohu odpustit komentovat. V Reflexu tvrdí, že nebyli pozvání na tiskovou konferenci ČSSD, která se ve čtvrtek odpoledne uskutečnila uvnitř hotelu Prince de Ligne. To je nehorázná drzost a lež. Byla tam i jiná média.

Ale pokud dorazilo do Teplic i médium, které „Paroubek vůbec nezajímá“, tak se divím, že příslušný redaktor vůbec do Teplic cestoval.

Obvyklé lži, které použila tato nepřátelská média, mě také zahrnují do společnosti, která prý porušila covidová pravidla v lednu 2022, právě ve zmíněném hotelu. Nevím, z čeho vycházejí, pokud tvrdí, že jsem byl na zmíněné lednové akci v roce 2022 přítomen. Není to pravda. A nikdo neprokázal opak. A už vůbec ne pořádkové orgány, které řešily účast na této oslavě, které jsem se nezúčastnil, pořádkovými pokutami. Já jsem žádnou pokutu nedostal… Čili seriál lží na pokračování .

  

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.