Schůze Poslanecké sněmovny dnes předčasně skončila

26.10.2010 16:45
Vládní koalice prokázala dnešního dne, první jednací den schůze Poslanecké sněmovny, že je stále v silném šoku z výsledku senátních a komunálních voleb. Celé dopoledne se objevovaly na serverech informace o tom, že sněmovna bude jednat o škrtech státního rozpočtu pro příští rok dnes celý den. To znamená, že pokud se nestihnou projednat materiály v řádném čase Poslanecké sněmovny, tedy do 19 hodin, že bude jednání prodlouženo.

V bodu, který byl věnován sociálním škrtům, a který předkládal ministr práce a sociálních věcí Drábek, nikoho z poslanců vládní většiny (a je jich 118!) nenapadlo, že by měli navrhnout před 17. hodinou prodloužení rozpravy přes 19. hodinu.

V 17:11 navrhl předseda poslaneckého klubu ČSSD Sobotka v souladu s jednacím řádem sněmovny přestávku na schůzi poslaneckého klubu ČSSD. Schůze Poslanecké sněmovny tak skončila. Vláda se svými návrhy škrtů ve státním rozpočtu nejen, že přišla opožděně, ale poslanci vládní většiny dokonce ani neznají taje jednacího řádu. 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach
Paní Kocourková, domnívýte se snad, že škrty v podání vlády 118 mají pro naši společnost nějaký význam - tedy kromě toho negativního?