P.C. Roberts: I ty, Trumpe?

paul craig roberts ilustrace
31.5.2024 08:05
Ještě jsem ani nestačil dokončit rozhovor o rychlosti, s jakou se blížíme k Armagedonu, když mě zastihla zpráva správců Trumpovy volební kampaně, ohlašující, že jim Trump právě sdělil, že by ani vteřinu neváhal bombardovat Rusko a Čínu, kdyby se dověděl, že tyto zaútočily na Ukrajinu resp. na Tchaj-wan.

Čímž pravděpodobný příští americký prezident oznamuje světu, že v zájmu Ukrajiny a Tchaj-wanu, dvou umělých států vytvořených Washingtonem, je připraven zahájit třetí světovou válku.

Už tedy žádná řeč o normalizaci vztahů s Ruskem, která mu v minulosti přinesla osm let potíží a obžalob. Trump současný překonává i neokonzervativce.

Nikdo nepochybuje o tom, že už osm let je Trump pronásledován a čelí celému souboru občanských a trestních obvinění za svá shora uvedená slova  o tom, že má v úmyslu normalizovat vztahy s Ruskem. Což bylo považováno za útok na rozpočet a tím též na sílu a moc amerického vojensko-průmyslového komplexu. Trump jej prostě začal ohrožovat tím, že zamýšlel uzmout mu nezbytného nepřítele.

Ředitel CIA za to nazval Trumpa zrádcem Ameriky. A v tomto duchu je dnes celé vedení západního světa oddáno válce s Ruskem. Evropští lídři říkají Evropanům, že Evropa musí být připravena na váku s Rusy. Nikdo ve Washingtonu a jen velmi málo politických analytiků přiznává odpovědnost USA za nebezpečnou situaci ve světě. Skutečnost, že Washington svrhl vládu na Ukrajině, dosadil tam loutky, vycvičil a vyzbrojil velkou ukrajinskou armádu k opětovnému zmocnění se nezávislých republik na Donbase, podvedl Putina Minskou dohodou, falešně označil Putinovu ochranu Donbasu za invazi na Ukrajinu a využil každé příležitosti k rozšíření války, jsou prostě nepopíratelné.

Popírání reality konfliktu tak vede přímo k velké válce, možná poslední velké válce lidstva, a nikdo ze západních politiků není touto věcí znepokojen. Ti jsou možná znepokojeni jen tím, že Washington svou zástupnou válku prohrává.

A tak chybí odhodlání válku ukončit a naopak roste odhodlání rozšířit ji na válku raket dlouhého doletu s účastí jednotek NATO, která má hrozbu porážky Washingtonu na ukrajinském bojišti odvrátit.

Několik statečných amerických studentů protestuje proti  izraelskému vyvražďování Palestinců, ale nikdo neprotestuje proti rychlosti, s jakou kráčíme na cestě k jadernému Armagedonu. Americká veřejnost si toto riziko neuvědomuje nebo se o ně nezajímá. Nikde v žádné ze „západních demokracií“ nemají lidé do těchto věcí co mluvit. Západní média jsou vydána válečné propagandě. Ve srovnání s důrazem na snižování napětí, který charakterizoval dlouhou studenou válku, mohu jen usoudit, že Západ se zbláznil, není schopen rozpoznat realitu a chovat se zodpovědně.

Biden odmítl odpovědnost svého úřadu setkat se s Putinem a vyřešit nebezpečnou situaci. Místo toho trvá americký prezident na pokračování existenční hrozby pro Rusko. Všechny zprávy ilustrují spěch do války:

Polsko souhlasí s tím, aby byly jeho zbraně použity Ukrajinou k úderům na Rusko.

Evropské země se vrátily k diskusi o povinné vojenské službě.

USA mohou požádat další asijské země o nasazení svých raket středního a dlouhého doletu.

Rusko může podnítit vývoj raket středního doletu kvůli agresivním plánům NATO.

Nejnovější akce NATO proti Rusku se rovná vyhlášení války.

Jeden marginalizovaný francouzský politik říká, že NATO zatahuje Evropskou unii do třetí světové války.

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.