Nikoli dúha, ale chléb a mír – o tom je vlastenecká ľavica

blaha ilustrace pest
23.4.2024 13:17
Mal som asi hodinovú prednášku našim mladým sociálnym demokratom - som veľmi rád, že čoraz viac mladých ľudí sa opäť hlási k ľavicovým a vlasteneckým ideálom.
  1. Boli to vždy mladí ľudia, ktorí sa búrili proti kapitalizmu a o to smutnejší pohľad je na mladých slniečkarov, ktorí podporujú neoliberálne globalistické trendy a skáču tak, ako píska nadnárodný kapitál.
  1. Jediné, kde sú schopní sa ozvať, sú práva transsexuálov. Namiesto chleba riešia dúhu a presne toto vyhovuje vládnucim vrstvám na Západe.
  1. Navyše, liberalizmus rozdrobuje akýkoľvek odpor voči systému tým, že pretláča individualizmus ako základné náboženstvo.
  1. Sám proti systému nič nezmôžeš a preto ťa systém potrebuje ako poslušného egoistu a konzumenta. Všetky kolektívne identity potrebujú liberáli zničiť, vrátane komunity či národa.
  1. My sa proti tomuto staviame s koncepciou slovenskej ľavice. Vlasteneckej ľavice. Tá je v priamom protiklade k liberálnemu individualizmu.
  1. Sme v tomto v Európe priekopníci aj vďaka tomu, že máme na čele jedného z najcharizmatickejších osobností európskej ľavice Roberta Fica.
  1. V Európe musíme zviesť aj intelektuálny zápas a na tieto diskusie treba byť pripravený. Inak vás tam upečú ako školáčikov.
  1. Musíme zabojovať za Slovensko a za našu pravdu. O to dôležitejšie je, aby sme v eurovoľbách porazili Progresívcov. Nikto iný ako Smer to nedokáže.
  1. Nech sa páči, priatelia, krátky zostrih z mojej prednášky. Išlo o intelektuálnu besedu na pôde inštitútu ASA, ale ako vždy, snažil som sa svoje myšlienky podať čo najľudskejšie.
  1. Nesmieme vzdávať boj o mladých. Už sa mnohí prebúdzajú. Vždy keď vidím, ako na naše akcie chodia mladí rebeli s tričkami Che Guevaru, dáva mi to nádej.

Zvíťazíme, venceremos.

 Ľuboš Blaha

Publikováno na sociální síti Telegram

(Autor je místopředsedou NR SR a místopředsedou strany Smer-ssd)

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.