Ľuboš Blaha: #Ukradli Slovenske Stihacky

blaha 23 podium
21.3.2023 10:03
Všimnite si to ticho v médiách okolo zlodejiny, ktorú spáchala vláda. Poslali národný majetok (stíhačky a rakety) na Ukrajinu bez toho, že by na to mali právomoc. A médiá nič.
 1. Len za včerajšok som si prečítal 8 právnych analýz, ktoré jasne ukazujú, že došlo k porušeniu ústavy.
 1. Hovoria o tom významní ústavní právnici ako Doc. Ľalík, Doc. Domin, Doc. M. Káčer, Doc. Trellová, Doc. Procházka, Doc. Hodás či Dr. Bujňák.
 1. Keby nešlo o stíhačky, tak by túto vzburu právnikov médiá hrali od rána do večera, ale keďže právnici hovoria to isté, čo Smer, tak o tom nenájdete v liberálnych médiách ani zmienku.
 1. Právnici jasne hovoria, že ak odvolaná vláda tvrdí, že má právo prijať medzivládnu dohodu, potom bolo jej psou povinnosťou predložiť ju parlamentu.
 1. Takto isto to bolo s obrannou dohodou s USA - ani tú nemohla schváliť sama vláda, musela do toho zapojiť parlament, lebo tak káže ústava vo vzťahu k zmluvám vojenskej povahy.
 1. Vláda túto povinnosť obišla otvoreným podvodom. Nechala ministra zahraničia R. Káčera svojvoľne vyhlásiť, že darovanie stíhačiek a rakiet nemá vojenskú povahu.
 1. Stíhačky a rakety sú podľa Káčera zjavne ovocinárske produkty a Zelenskyj ich zhltne na raňajky ako banán... Žarty bokom, ide o jasný podvod.
 1. Ak Káčer vyšetrovateľom neukáže zmysluplnú právnu analýzu, ktorá dokazuje, že rakety nie sú zbrane a nemajú vojenskú povahu, pôjde do basy - inak to nejde.
 1. Bavíme sa totiž o majetku štátu v hodnote stoviek miliónov, ktorého sa odvolaná vláda zbavila obyčajným podvodom. V trestnoprávnej terminológii sa tomu hovorí krádež.
 1. Káčer, Naď, Heger aj Čaputová, ktorí sa na tejto monumentálnej krádeži podieľali, sú teda úplne oficiálne - zlodeji. Áno, zlodeji.
 1. Vyzývam aj ukrajinskú stranu. Ak sú už u vás, okamžite vráťte ulúpené stíhačky, ak nechcete byť aj vy za zlodejov. V opačnom prípade vám Slováci už inak nepovedia.
 1. Pre nás je samozrejme kľúčové, aby nás odvolaná vláda bez akejkoľvek legitimity nezatiahla do vojny proti Rusku.
 1. Ale z pohľadu trestného práva ide o učebnicový podvod a krádež. A každý, kto na tom participoval, je zlodej, vrátane Zelenského.
 1. Ak odvolaná vláda okamžite nepredloží medzivládnu dohodu o stíhačkách do parlamentu, už sa nikdy nezbaví nálepky - zlodeji. Kriminálnici, banditi.
 1. Usvedčujú ich z toho argumenty právnikov z najvýznamnejších slovenských univerzít, ktorí - a to je irónia - zväčša vecne súhlasia s poslaním stíhačiek, len namietajú, že to vláda nemôže urobiť protiústavne.

Tak čo, kedy o zločine Hegero-Čaputovej vlády začnú konečne písať skorumpované médiá? Myslia si, že ľudia zabudnú?

Ja len, že zločinci pôjdu do basy - skôr či neskôr...Baľte si kufre, Mr. Káčer.

Ľuboš Blaha

Poslanec NR SR a místopředseda strany Směr-sd

Publikováno na sociální síti Telegram

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.