Košer Kočí

3.11.2010 12:31
"Zákony byly schváleny velmi košer způsobem," shrnula předsedkyně klubu poslanců Věcí veřejných Kristýna Kočí včerejší průběh jednání ve sněmovně ve svém vystoupení pro Českou televizi. Pro připomenutí, koaliční poslanci, i přes protest opozice, vyhlásili legislativní nouzi a u projednávání svých "rozpočtově odpovědných" reformních zákonů nepovolili obecnou rozpravu.
Pokud paní poslankyně Kočí považuje toto jednání za košer, pak jistě považuje za košer také jednání její vlastní strany - Věcí veřejných, která před volbami hlásala něco, od čeho prakticky ihned po volbách ustoupila a jasně tak ukázala, že její volební program byly plané sliby. To je také košer, paní poslankyně Kočí?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

albert
Košer to jistě nebylo, chucpe však docela sedí. Myslím, že přeřeknutí paní poslankyně je úsměvné. Zaujal mě Roman Tyller. Pěkné, má to logiku.
agnusgreg
Paní poslankyně si zřejmě spletla dva termíny: místo košer měla říci chucpe.
alex
A k té nezákonnosti pane Sedláku. Když V.Klaus trojčil s podpisem LS a zjevně s tou výjimkou u EU obešel parlament (zatímco LS jeschválená parlamentem, senátem a podespaná prezidentem, onu výjimku neschválil ani ten parlament, ani ten senát). Vojtěch Cepl starší, jenž sedával v ranných 90-letech v tv besedách za ODS k tomu měl jedinou věětu - nejsme carská monarchie. Nu vyčkejte s úsudkem, až v tom směru rozhodně ÚS. Nicméně máte pravdu v tom,že ani jeden případ se netýká zákonnosti.
alex
Pane Sedláku - ještě k té kooperaci a Vašemu tvrzení, B.Sobotka neměl, co říci. Myslím, že se mýlíte. B.Sobotka dal koalici návod, jak postupovat podle jednacího řádu ohledně té legislativní nouze. Jak vidno říci, co měl, pokud ho koalice poslechla na slovo. Jeden by řekl, že z Vašeho pohledu kooperoval - snad až moc.
alex
No já nevím pane Sedláku, jakže to myslíte s tou kooperací. Nepochybně podle Vás lze kooperovat i se zlodějem, jenž Vás doma navštíví. Jak ale kooperovat s někým, kdo naprosto ignoruje už od dob Topolánka - přiznám se, to si představit neumím. Tvrzení, že si to ČSSD způsobila sama, má zřejmě čtenáře dovést až k Myšlence kooperativně se omluvit Topolánkovi za jeho kooperativnost, totéž Julínkovi a hned zítra poslat do ČTK kooperativní omluvu Nečasovi a Kalouskovi. Jo a hlavně nezapomenout na omluvu kooperativnímu Johnovi.
tousivo
Pane Sedláku. Jestli i Vám připadá košer to , že vládní strany zablokují svobodnou diskusi v parlamentu , tak nemám slov.Jistě jste již zapoměl (nebo jste tak mlád , že jste to nesledoval) jak ODS poslední měsíce vlady ČSSD blokovala parlament. Tehdy byl nejaktivnějším svazákem Nečas.V TV pořadech se předváděl , jak bude číst Zlaté stránky Prahy klidně několik dní.To taky bylo košer? Nebo jste tleskal jak zatočil s ČSSD ?
Roman Tyller
Pane Sedlák Jestli někdo podléhal medíální masáži, tak to byli právě voliči VV. Dneska by VV dostali tak 6 %. Svatba s tím nepřímo trochu souvísí. Nečas slíbil že začnou všichni hned naplno pracovat ale pan Barta o tom asi nevěděl. Příšlo mi to taky jen mediální akce . Jsou spolu přes deset let a svatba hned po volbách? Budíž asi si dali postup do sněmovny a pro nevěstu pozici místopředsedkyně sněmovny jako svatební dar...Najdete mi prosím prohlášení ČSSD, MY V SENÁTU BUDEME DĚLAT OBSTRUKCE? Každý to bere z té své strany. Někdo jako obstrukce, někdo jako kontrolní orgán, který by se danými škrty zabýval, analizoval, veřejně prohlásil co se jí na tom nelíbí a navrhl řešení bez těch věcí, se kterými nesouhlasí a přidal jiné vlastní řešení. Modrý senát, když schvaloval TOPOLÁNKŮV batoh, dokonce zrušil možnost nad těmito navrhovanými zákony vést diskuzi, podle hesla NEKECAT, SCHVÁLIT, JDEME DÁL, SENÁT JE K NIČEMU..Nikdo jim právo na jejich mandát neupírá ale dopravit tam kvůli tomu asociální škrty a vyhlásit na to legislativní nouzi... to se na mě nezlobte. Prostě to měli stihnout dřív a normálně a klidně schvílit tím jejich Senátem ale takto né...
Roman Tyller
Moc košer to nebylo. Mohli si v leté klidně naplánovat změnu v programu schůzí sněmovny,a sejít se dřiv kdyby byli košer.To ale pan Barta ani né měsíc v novém zaměstnání a už si jezdí po světě a užívá si dovolené . Hlasy na změnu chůzí ve sněmovně na to mají ale to oni né, počítali s tím ,že ČSSD ani náhodou většinu v senátu nezíská. Také politologové jim v tom přikyvovali. Nechtěli zbytečně dráždit voliče před volbami komunálními a potom i senátními. Takovéto asociální reformy by jistě znamenaly další úbytek voličů koalice . Proto tento balík odložili až po volbách a proto tu dnes máme legislativní nouzi. ZBYTEČNĚ. Navíc jim voliči v senátních volbách ukázali, že chtějí mít v Senátu kontrolu nad těmito reformami a vadila by jim pravicová většina v obouch komorách. Pokud Senát bude hlasovat o těchto škrtech ve starém složení, tedy pouhý den před vypršením mandatu dosluhujících senátorů, BUDE TO PLIVANEC DO TVÁŘE LEGITMNÍM VOLIČŮM A TO POŘÁDNÝ. Demokracie této země je v ohrožení....