Budem brániť slobodné médiá před cenzormi z mediálnej rady!

blaha nr sr 23
22.11.2023 14:38
Vrchný cenzorský úrad na Slovensku - Rada pre mediálne služby - opäť zasahuje. Proti slobode slova, proti Smeru.
 1. Mediálna rada spustila ďalšie správne konanie proti Rádiu Frontinus za to, že si ako hosťa zavolali mňa. A vraj mi málo oponovali.
 2. Predstavitelia rádia sa rady logicky pýtajú - ako možno oponovať faktom?
 3. Hovoril som o náraste fašizmu na Ukrajine, hovoril som o masakroch na Donbase proti ruskej menšine, hovoril som o upálení ľudí v Odese.
 4. Je faktom, že podľa prieskumov na Ukrajine fandí banderovcom takmer tri štvrtiny populácie a vojnovému zločincovi a fašistovi Banderovi sa stávajú sochy.
 5. Je faktom, že neonacistický Pravý sektor bol rozhodujúcim hnutím pri organizovaní Majdanu. A že neonacistické batalióny bojujú proti Rusom.
 6. Je faktom, že na Donbase v roku 2014 zomrelo vyše 14 tisíc ľudí. TIsíce civilistov bolo zabitých kvôli ukrajinskej armáde.
 7. Je faktom, že v Odese v roku 2014 kvôli ukrajinským nacistom uhorelo v Dome odborov prinajmenšom 48 ľudí. Je faktom, že nacisti kričali - Rusi, usmažte sa.
 8. Prečo nesmie v médiách zaznieť pravda? Prečo cenzori predpokladajú, že moderátor musí v debate s Blahom účelovo oponovať jasným faktom?
 9. A prečo Mediálna rada ten istý meter nepoužíva na médiá hlavného prúdu?
 10. Prečo im nevadia jednostranné ideologické okienka Dírera a Ilieva? Mimochodom, Ilieva už TA3 stiahla z nedeľných debát, už zjavne pochopili, ako strašne im tento anti-žurnalista škodí.
 11. Prečo Mediálnej rade nevadí Závodský? Keď tam má prezidentku Čaputovú, tak sa k nej nespráva ako moderátor, ale ako Romeo k Júlii. Veď ten človek je hanba žurnalistiky.
 12. Nevadí Havran a jeho rusofóbni kamaráti, ktorých si zavolá do RTVS a všetci unisono kopú do Ruska, však načo iný názor či akákoľvek oponentúra? Načo pluralita?
 13. Nič z tohto cenzorom nevadí. Lebo šíriť americkú propagandu môžete. Iný názor je však zakázaný. Blahu treba upalovať! A každého, kto mu dá priestor!
 14. Nenechám v tom Rádio Frontinus osamotené. Idem na vypočúvanie Mediálnej rady, idem podporiť slobodu.
 15. A budem sa pýtať, ako si môže Mediálna rada v 21. storočí dovoliť takéto flagrantné útoky na stranu Smer, na slobodu slova - na demokraciu!
 16. Vo voľbách väčšina voličov jasne ukázala, že majú také názory ako my - a žiadni cenzori nemajú právo brániť nám našu pravdu šíriť.

Dosť bolo cenzúry!

Ľuboš Blaha
Publikováno na sociální síti Telegram
(Autor je místopředsedou NR SR a místopředsedou strany Smer-sd)

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.