Vrtěti psem

13.1.2015 12:34
Kdo sledoval nedělní pařížské akce reagující na teroristický útok na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, byl zajisté překvapen masovou podporou, které se jim dostalo. Zvláště z pohledu naší kotliny se to musí zdát nemožné, aby se v ulicích sešlo více než milion lidí. Francouzi jsou zkrátka aktivnější a nejen v tomto případě. Poněkud jinak se má situace s teatrálním setkáním a pochodem desítek politiků z celého světa.

Nechejme stranou, že mezi státníky byly i zástupci jistě ne demokratických zemí z Perského zálivu nebo ukrajinský prezident Porošenko, který vede válku proti lidem své země. Již v neděli jistě i ze sdělení České televize pozornost vzbudilo, že politici šli jinou trasou než občané a pouhých tři sta metrů. Zpravodajské záběry nám ale neukázaly jinou věc, totiž liduprázdnost ulice, které by ani člověk neuvěřil, když viděl izraelského premiéra Benjamina Netanjahua neustále někoho zdravit. Konečně i Lubomír Zaorálek promluvil cosi o vřelém přijetí v Paříži. Zřejmě si ale politici vystačili navzájem – třeba Tusk s Merkelovou.

A tak když nakonec britský list The independent zveřejnil fotografii oné skupiny politických lídrů, musí nás nutně napadnout jeden americký film. Jmenoval se Vrtěti psem. Jsme poučeni i pro příště, až nám média budou zase tvrdit, že něco nějak bylo. A ono to bylo poněkud jinak. Je potom možné se divit, že pochybnosti vznikají i o samotném teroristickém činu a jeho souvislostech?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Prostě komedie hodná degenerující západní civilizace. Toť vše -(

heriot

Já bych řekl, že komedie, kterou předvedli politici hrubě uráží všechny myslící lidi a jen ukazuje, že s tímto atentátem není nic v pořádku...To nás fakt mají za takové trouby, které uspokojí tímto divadýlkem ?

To přece vůbec není o nějaké solidaritě, konsenzu o potírání teorismu, to je prostě šestáková komedie, obyčejná šmíra...

Miloslav

Média ne celém světě soustavně a podrobně informují o reakcích na teroristický útok v Paříži. Terorismus, tj. v podstatě hrubé nelidské násilí, nemá místo v civilizovaném světě i když je motivováno těmi nejušlechtilejšími pohnutkami. Stojí za povšimnutí, že představitelé téměř všech států na světě vyjádřili v tomto smyslu shodný názor. Celosvětová shoda na řešení konkrétního problému to se nestává často. Možná je to předzvěst toho, že bude dosaženo shody i v jiných důležitých globálních problémech. Například: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html