Ukončit válečný stav? Jedině bez Zelenského

zelenskyj ilustrace
12.9.2023 23:48
Jeden z novinových titulků: Ukrajinci jsou z G20 zklamaní. Prohlášení lídrů opravili červenou tužkou; tedy opravil Oleg Nikolenko – mluvčí ukrajinské vlády. Čemu má posloužit toto teatrální gesto? Opravdu si Ukrajinci myslí, že Rusko porazí?

   Ano, pár zelených  - rádoby vlasteneckých – mozků na Ukrajině, silná grupa jestřábů v USA, kteří tlačí na Německo k větší aktivitě…na ruku jim jdou někteří evropští politici typu naší Černochové – ti všichni horují pro další zabíjení, lhostejno že s malým nebo žádným výsledkem. Nutno dodat, že ne všichni politici USA, Německa a i Evropy, jsou pro pokračování zbytečné války. Dokladem toho je text z jednání G20 s vyváženější náplní.

    Copak to nikdo z ukrajinské strany nevidí, že hlavní podporovatelé dalšího válčení nesledují jejich vlastenecké cíle, ale především mají Ukrajinu jako ostrou zkušební střelnici a hned za druhé je účelem válčení oslabení Ruska. Americký vliv na vedení Ukrajiny je nesporný a proto je oprávněné očekávání, že nový prezident USA bude ten, kdo se mohl pokusit válku ukončit. Pokud se do čela takový nedostane, troufám si odhadnout, že po dalších a dalších tisících mrtvých se z konfliktu stane „zamrzlá válka“ typu Korea apod.

    Samostatnou kapitolou je existence fašistických uskupení, jímž vévodí prapor, zpět už pluk AZOV. Mnozí jsou potetovaní symboly hitlerovského Německa, i uniformy mají znaky z té doby, ale to je jedna věc. Horší je, že to byli právě příslušníci této mnohatisícové bojůvky, kteří celých 8 let páchali zvěrstva především proti občanům ruské národnosti, a to jak na území separátních republik, ale i na domácí kyjevské půdě. Naše média informování z této problematiky zásadně vynechávají a tak se jim tam zcela logicky nevešla ani zpráva o dopisu cca 40 amerických senátorů, kteří jmenovitě AZOV kritizují.

    Tedy zpět k titulku: Zelenskyj už vydal takovou řadu kategorických prohlášení, že ústup k příměří by z něho udělal ještě většího komika, než kdy dříve byl. Jeho mantra je jedině porážka Ruska a proto mnozí (státy i osoby) jsou již dopředu vinni, že málo nebo pomalu dodávali zbraně a případně málo sankcionovali Rusko – tedy pokud bude výsledek jiný. Zda u případné „remízy“ by mohl být na druhé straně Putin je dost sporné, protože mnozí současní politici mu opakovaně „vypucovali žaludek“, že jen těžko by si mohli „oko v oko“ sednout k jednomu stolu….i když v politice je možné i nemožné.

     Naděje vzroste s podzimními plískanicemi, kdy nějaké zásadní pohyby vosk budou dost umrtvené. Může to být čas, kdy nějaké mezinárodní společenství by iniciovalo kulatý stůl, ale dle dnešní rétoriky bude pravděpodobnější masivní doplňování smrtícího železa a lidské síly – takto potencionální „materiál“ do budoucích odpisových statistik .

    Už jsem to jednou napsal, že bohužel, je dost pravděpodobné, že tisíce objetí na obou stranách se ukážou jako naprosto zbytečné, když vše skončí „zamrzlou válkou“. Nejde jen o takový výsledek, ale tento stav je neustále potencionální hrozba dalšího nesmyslného zabíjení, které hrozí přerůst v něco ještě většího.

    

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miroslav kulhavy

P.S.

Neodpustím si poznámku k dnešní zprávě, že ukrajinský Mosad  (tajná služba) vraždí občany ruské národnosti a hlavně ty, kteří jakoukoli formou sympatizují s Ruskem. Bývají zastřeleni i oběšeni. Když se k tomu přidají hitlerovi pohrobci se vším tetováním a na vrch rozbujelá korupce - obě strany mají máslo na hlavě, tak by se měly přestat zabíjet.