Putinovi nezbývá než porazit Ukrajinu i celý kolektivní Západ

vyvadil ilustrace
2.4.2024 15:07
Jsme v jakémsi mezičase pokračování konfliktu a dnes, jak správně uvádí Putin, už přímo války mezi Západem a Ruskem. Víceméně po všech stránkách Rusko vítězí. Dokonale zvládlo sankce a finanční problémy a dnes je jeho HDP vyšší než zemí G7.

A krok za krokem postupuje při ovládnutí vymezeného území a splnění cíle denacifikace pro Ukrajinu.

Naše média nám únavně předkládají načančané zprávy z pohledu zájmu Západu a Ukrajiny, i když už jim to dělá velké potíže.

Já sám mám pocit, že tak podobně se choval hitlerovský režim v českém Protektorátu, když už začínal mlít z posledního. Ale stále vítězil, případně strategicky ustupoval.

A ještě tak dva-tři dny před koncem války.

Proč to říkám?

Naše vláda, Biden, Macron či Scholz do nás stále budou hustit nepravdy o tom, že Ukrajina zvítězí. Investovali do Zelenského dobrodružství tolik politického kapitálu, že nepřichází v úvahu, aby přiznali, jak je situace vážná.

Fiala a spol. vymysleli jakousi zázračnou iniciativu, že seženou přes 1 milion granátů, na kterou se s jistým oddechem ihned nachytali i jiné státy, protože reálně ví, že je situace v kopru. Emanuel Macron bude stále plácat, že vyšle k Oděse pozemní vojska. Nuže nechme ho. Je to zoufalec. Vsadil vše na výsledek voleb v Europarlamentu, a domnívá se, že tyto šachy mu pomohou.

Ale vše nasvědčuje, že porážka se stranou Národního sdružení a posílení krajně eurokritické frakce Identita a demokracie jím velmi otřese.

Uprostřed těchto změn se objevují úvahy, že by snad bylo možné vyjednávat mezi Ruskem, případně Západem a Ruskem o vyjednání míru. A to je i důvod proč píši tento článek.

Tento evropský a v podstatě i světový konflikt může skončit toliko porážkou či kapitulací, což je totéž.

Se Západem, který volí co nejurážlivější postupy k Putinovi, který mu stále chce ukrást zadržená aktiva, který v osobě Merkelové i Hollanda, jej obelstil, jen aby nebyly dodrženy Minské dohody nemá smysl jednat. Tento Západ spojený se stávajícími politiky je třeba drtivě porazit a ještě více samozřejmě Ukrajinu.

Tak jako bylo třeba bezezbytku porazit Třetí říši Adolfa Hitlera, což se i stalo, je třeba porazit Západ Joa Bidena.

Nemusí to být a nebude tak důrazné jako porážka Hitlera, ale rozhodně, tam nesmí být ani skulinka náznaku, že něco z toho zůstává na vůli Západu či Ukrajiny.

Na počátku konfliktu přece byla dána možnost k dojednání oboustranně rozumné dohody.

Západ ji odmítnul. A nyní zůstává boj až do okamžiku, dokud si Západ neuvědomí, že tuto bitvu prohrál, tak jako ji prohrál Hitler v roce 1945.

Pokud Vladimír Putin předpokládá, že zvítězí v roce 2026, pak jen takovou možnost má na mysli.

Jistě posuny mohou nastat v případném vítězství Donalda Trumpa. Nebude zatížen vyvoláním této války, proti které naprosto poctivě a tvrdě vystupuje od prvopočátku. To může situaci ulehčit, ale zřejmě jen ulehčit.

Svět se přesouvá směrem na Východ a k novému světovému uspořádání.

Už dnes mimořádně vzrostla vojenská prestiž i ekonomická stabilita Ruska, které se stane rozhodující geopolitickou velmocí Evropy a zároveň nejzápadnější velmocí Euroasie a přední činitel globálního jihu.

Naši novináři si mohou plácat cokoliv, jak plácali jejich předchůdci za protektorátu.

Rusko bude vítěz, a evropští politici popadají

To, co se nyní dělo ukazuje, jak hluboce Západ klesnul ve své schopnosti předvídat děje.

Berte tuto úvahu, jako mé hluboké přesvědčení, za kterou chci nést i odpovědnost, pokud bych se mýlil.

Tak jako jsem před 10ti lety v hlavních rysech předvídal katastrofu, krvavé boje či rozdělení Ukrajiny, ve svém rozhovoru s redaktorkou Tvarůžkovou, jak mi mnozí lidé připomínají, nezbývá mi než tuto analýzu dokončit.

Rád bych se k této úvaze vrátil třebas po uskutečnění voleb do Evropského parlamentu, které opět naše poznání posunou o kousek dál a věřím, že správným směrem.

 (Text vyjadřuje osobní názory autora.)

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Velý KoZa (kolektivní západ) opět potřebuje facku v podobě ruského vojáka na vrcholu Reichstagu. Porážka je jasná od samého začátku.

vlastimil.dorotik@ictbenefit.cz

Paradoxem je skutečnost, že to, co Rusko dnes představuje, je dílem USA a jejich kolektovního západu. Putin to, co by jej v roce 2021 zjevně ani nenapadlo, dnes už z bezpečnostního a strategického hlediska zjevně nezbytně musí, protože jak zjistil, jakákoliv vstřícnost a už vůbec ne slabost se neodpouští. Stejně jako Napoleona muselo Rusko doprovodit až do Paříže a Hitlera až do Berlína, dnes bude nuceno bezezbytku pacifikovat Ukrajinu, což bude pro USA a jejich kolektivní západ znamenat stejnou porážku, jako když v r. 1945 Rusko opanovalo Berlín - Reichstag. A jestli Rusko půjde ještě dál, např. do Pobaltí ....., to zase bude záležet jen na USA a jejich kolektivním západu, kam až jej vyprovokují a vytáhnou, pokud ovšem mezi tím nenastane konec světa v důsledku spuštění jaderných raket jednou ze stran. To není nic pro ruského, ani nic proti ruského, nic pro amerického, ani nic proti amerického, je jen taková realistická analytická úvaha.