Nikomu nic nedlužíme

přemek votava
11.9.2015 07:27
Z Bruselu, Berlína, Paříže, ba i z Vídně dostáváme pokárání. Z unie vidíme zdvižený prst a výtku - „prý se máme my Češi pořádně stydět“. Obdobně se mají stydět i naši sousedé z V4, tedy Slováci, Maďaři, Poláci. Měřítkem Bruselu jsme nevděčníci. Snad jsme dokonce „burani“ Evropy.

To vše za náš rozdílný pohled na krizi, která vznikla kolem běženců, kteří proudí ve statisících do Evropy. Evropskou unií a jejími představiteli je nám vnucováno, že jsme povinni přijmout nařízené kvóty běženců. Dokonce nám předhazují, že máme jakýsi závazek z minulosti, tedy z doby, kdy z Československa odcházeli naši občané (exulanti) na Západ.

Jistě bylo tomu příliš často v těchto končinách Evropy, bylo tomu, jak po roce 1938, tak i později, zejména po roce 1968.

Připomínám, že ti, co utíkali před Hitlerem, umírali za války i za tu Anglii a Francii, které nás v tehdy září 1938 předhodily Hitlerovi. Za tu možnost bojovat jsme dokonce ještě po válce Velké Británii platili. A ti druzí exulanti po roce 1968, ti odcházeli spíše za lepší existencí. Nic proti tomu nelze namítat. Odešli za lepším. Bylo to jejich svobodné rozhodnutí. Takže ten závazek, o kterém mluví Brusel, mají spíše oni.

My, tedy ta většina ostatních, jsme zůstali ve své vlasti, nikam jsme neemigrovali, nikomu nic nedlužíme. Žili jsme zde v dobrém i ve zlém. Na banány a pomeranče jsme stáli frontu, o dovolené místo na Seychely jsme jezdili do Bulharska nebo na Šumavu pod stan.

Přesto jsme s nataženou rukou nikdy nestáli. Je pravda, že ani pomoc od druhých jsme příliš nečekali a nikdy významně jsme ji ani nedostali. Naopak, naši vojáci umírali za svobodu druhých národů. Bylo tomu, jak v I. světové válce, tak i v té II. světové válce. Šestiletou okupaci Německem jsme také svými životy a majetky tvrdě zaplatili. Evropské unii tedy opětně připomínáme, že jako národ nikomu nic nedlužíme.

A pokud má někdo dluh, prosím ať jej splatí. Je to dokonce jeho povinnost. Bylo by tedy spravedlivé, aby přispěli ti, co hledali kdysi západní svobodu, nebo jen lepší živobytí. Dlouho žili v utečeneckých táborech, za peníze tamních daňových poplatníků. Dnes tedy mají možnost významně pomoci běžencům. Ať otevřou svá srdce, peněženky.

My ostatní ten dluh nemáme. A pokud přispějeme, tak ze svého svobodného rozhodnutí.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

leopold paleček:

Nebylo by pak rozumnější podle požadavku Německa platit migrantům stejné dávky jako to nyní mají zavedeno oni? S požadavkem na rozdělení migrantů je totiž spojen i tento přístup, aby se migranti nechtěli vracet do Německa. Co na tom, že bychom to zaplatili my všichni snížením své životní úrovně!

duchodce

Nebylo by moudřejší kvóty z Bruselu akceptovat, navíc když je už předem naprosto jasné, že o trvalý pobyt v Česku nemá zájem prakticky nikdo? Alespoň by jsme si zachránili (možná, jestli už není pozdě) poslední zbytky morálního kreditu v očích většiny Evropanů.

jan-vysocina

Jestli tady někdo "vochcal" Evropu? To bych se spíše ohlížel po těch, kteří vyvolali exodus do EU z Asie a Afriky. Hlavně, že má EU vymyšlený Schengenský prostor s biometrickými pasy. Všechny migranty by měly státy EU okamžitě eskortovat do země, z níž dorazili, protože záměrně zahodili své doklady. Tvrdí o sobě, že jsou Syřané, ale nemají o tom žádné důkazy. Je to pak pravda?

To bych mohl o sobě tvrdit, že jsem ředitel Zeměkoule. Mohl bych se vážně tvářit a rozhořčovat, že mi nikdo nevěří. A migrantům bez dokladů kupodivu mají všichni věřit, že jsou oběti války a politického útlaku. Tomu mohou věřit jen prosťáčci.  Komise z Bruselu jedná zcela zjevně proti zájmům EU.

Existuje jistá analogie s mravenci: V mraveništi mají mravenci rozdělené funkce. Existují oddíly dělníků a oddíly vojáků zvlášť krmených, s velkými kusadly, kteří střeží bezpečnost mraveniště. Jak dlouho by přežilo mraveniště, kdyby vojáci sami nosili narušitele dovnitř, místo aby s nimi bojovali?

Letos se situace s migranty dramaticky vyhrotila. Nikdo je na hranicích EU nezastavuje a neposílá zpět. Nyní jsou to statisíce a pokud EU nezarazí jejich proud, tak jich v dalších letech budou miliony. To je přece zákonitý vývoj. Kde není hranice, tam proudí chudáci do země zaslíbené, aby vyrovnali životní úroveň na stejnou hladinu.

A je tu jedna prozatím nepotvrzená teorie, že za migrací kdosi stojí . Jedná se o řízenou záležitost, která má v EU snížit životní úroveň střední třídy a současně umožnit vytvoření jednotného státu bez hranic.

Pro zkušenosti z ostrahy hranice by měli evropští politici vyrazit na americko-mexickou hranici, kde stojí pětimetrový plot. Ostraha údajně na narušitele nekompromisně střílí a oběti nikdo nepočítá.

Viz odkaz:

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zboril-extremismus-je-bizarni-a-dnes-uz-archaicka-terminologie/

 

 

gustav-svoboda

Komentáře K. Amiourové jsou prodchnuté kritickými poznámkami a výpady proti Čechům. Proč vlastně v Česku tahle "vášnivá sběračka hovínek" potom žije? 

antoninsebek

Ano. Takhle lze zcela konkrétně odpovědět na trvalou výtku typu "co všechno pro nás Západ udělal". Možná i ten Kaufland tady obchoduje pouze "z lásky k Česku" {#emotions_dlg.embarassed}. Potažmo všechny banky, dodané na vyčištěném stříbrném podnosu, s vybranými lahůdkami, bez konkurenčního prostředí, cenového omezení a bez dluhů. 

Dodal bych jenom slova (z TV)  podnikatele z firmy BEST (úspěšná firma, vyrábějící na bázi betonu). Lidé, kteří odtud po roce 1968 odtud utekli, začínali venku naprosto od píky. Dcera mého přítele, která měla vysokoškolské vzdělání si prožila nejdřív celá léta umývání nádobí a úklidu. Teprve potom se prosadila na vedoucí funkci v supermarketu. Takto však bodří utečenci postupovat zcela zřejmě nehodlají. Hrnou se tam, kde cítí nejvyšší sociální dávky.

A ten kolotoč požadavků teprve začne: Dodejte sem kolonii příbuzných a starejte se o ně. Až po: Je tady málo mešit. 

Osobně si nemyslím, že nás spasí fakt, že se sem utečenci nehrnou. Brusel už to vymyslí. Předpokládám, že nám "ouředně přidělení" utečenci budou žít především v Německu, kam jim budeme posílat apanáž v rozsahu německých nákladů na pobyt.