Nepřímo přímá volba

6.11.2010 15:57
Nevím, co si myslet. ČSSD už velmi dlouho vystupuje jako sebevědomá strana, která má na to zvolit si svého předsedu přímo. Jednání výkonného výboru strany však ukázalo, že to není pravda. Boj mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem pak považuji spíše za mediální komedii. Ani jeden z těchto pánů totiž nemá na to, aby přivedl ČSSD do první ligy české politiky.

Bohuslava Sobotku vidím jako inteligentního člověka, stejně tak Michala Haška. Oba pánové mi prominou, ale ani jeden z nich pro mě není předsednický typ. Jednak jsou na to oba docela mladí, ale také jim chybí charisma, jaké měli jejich předchůdci typu Paroubka nebo Zemana.

Obávám se tak, že pokud si delegáti sjezdu ČSSD zvolí někoho z těchto dvou, bude ČSSD pouze druhořadou stranou. Pokud se mě ptáte, koho bych do čela ČSSD postavila, pak ale upřímně odpovím, že nevím. Postrádám ve straně osobnost, která by mě nějakým způsobem zaujala.

Z tohoto hlediska je dobré, že strana bude mít ještě půl roku na to, aby si do svého čela někoho našla.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

alex
Nikoli pane Otčenášku - Pokud se Hašek se svým desaterem stane předsedou ČSSD, což si soudě podle podpisů předjednal na schůzkách hejtmanů, půjde ke KSČM většina skutečně levicových voličů a ze středu dostane pár hlasů a ti z levicových, kteří nebudou volit KSČM prostě volit nepůjdou. Hašek nasměřuje ČSSD do významnosti, kterou měla než přišel Zeman a než přišel Paroubek. Pro mne se stal Hašek tímto desaterem naprostým politickým amatérem, který vůbec netuší, která bije. Nu chce-li být ČSSD spolkem strejců, nepochybně zvolí Haška.