Kocourkov: MZ je proti názoru Fialy?!

myslitel
15.6.2024 21:49
93 zemí včetně ČR nemá žádnou pochybnost o nestrannosti a oprávněnosti konání ICC - mezinárodního trestního soudu v Haagu. Předmětem sporu je vydání zatykače jak na vedení Hamásu, tak současně na čelní izraelské představitele.

    České ministerstvo zahraničí v sobotu sdělilo, že Česká republika je jako smluvní strana Římského statutu „přesvědčena o nezávislosti rozhodování tohoto soudu a vnímá ho jako zásadní mezinárodní instituci“. K podpisu prohlášení se Česko rozhodlo v době, kdy ICC „čelí mnoha tlakům způsobeným složitou geopolitickou situací ve světě“, uvedla mluvčí Mariana Wernerová. Co na tom, že nadřízený, tedy předseda vlády, s tím krokem nesouhlasí!

       ICC se v poslední době stal terčem kritiky ze strany Izraele, USA, ale třeba také českého premiéra Petra Fialy poté, co hlavní prokurátor soudu Karim Khan požádal o vydání zatykače na izraelské činitele kvůli válečným zločinům a zločinům proti lidskosti spáchaným podle něj ve válce v Pásmu Gazy.

     Podle prokurátora ICC Khana je premiér Netanjahu a ministr Galanta na stejné lodi jako představitele Hamásu Sinvár a Haníj. Tedy přeloženo na příkladu: když mně někdo dá do zubů a já mu to v obraně vrátím, jsem stejný zločinec? Samozřejmě bezprecedentní sprostý vražedný útok Hamásu na účastníky festivalu - přes 1200 bezbranných postřílených, plus zajetí stovek rukojmích a následná odveta Izraele je složitější případ, ale na první pohled je přece zřejmé, kdo je viník.

    Všichni kritici Izraele včetně pana prokurátora nechtějí vyhodnotit chování zločinců z Hamásu, protože pak by museli své strohé obvinění přehodnotit. Je-li řeč o civilním obyvatelstvu, to nejsou neutrálové; ve volbách si Hamás zvolili, žádné protesty proti jeho chování nebyly a nejsou, ale to podstatné: civilové mají být clonou, za kterou se Hamás schovává. Co jiného jsou odpalovací zařízení přímo vedle bytovek nebo nemocnic? O tunelech, které taky ústí až na území Izraele, není potřeba se rozepisovat – ty také ti „civilové“ pomáhali budovat; m.j. v nich končila také materiální pomoc EU na opravu domů.

      Když by se všichni kritici Izraele (u některých v podtextu s notorickou nenávistí k židům) podívali na celý problém historickým prizmatem, všechny války začali arabští zločinci pod jednotícím heslem „Zaženeme Židy do moře“, přesněji zrušíme Izrael jako stát.  I v dobách rádoby neválečných, spočítal někdo ty tisíce útoků jednotlivými osobami a nebo hlavně raketami?

     Údajně ICC názor prokurátora ještě vyhodnocuje, ale pokud mu dá za pravdu, stane se pro všechny s funkčním mozkem nedůvěryhodný.

P.S.

Zázraky se dějí; dodatečně si uvědomuji, že já (světe div se) souhlasím s předsedou vlády Fialou. No, každopádně by to pane předsedo chtělo pořádnou čistku na MZ!

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.