Jen tak dál pane prezidente!

obrazek
11.1.2014 16:46
Informace v médiích o tiskové konferenci prezidenta republiky v pátek 10. ledna.2014 byly veřejnosti prezentovány tak, aby vyznělo zejména to, jaký je prezident hulvát a bonmotář. Vytrhané kousky jeho projevu poskládané jen z vybraných žhavých částí měly zapůsobit na občany v tom nejvíce negativním pojetí.

Je podle mě velice neslušné a nemravné dělat z projevu prezidenta takový tyjátr. Proč není jeho projev zveřejněn v médiích celý? Jediné štěstí, že má prezident vlastní webové stránky, kde ho lze přečíst:

http://www.zemanmilos.cz/cz/clanky/tiskova-konference-prezidenta-republiky-597141.htm

Je něco špatného na tom, že prezident vyžaduje na ministerských postech odborníky? Jeho úsilí o zlepšení poměrů na české politické scéně, zdevastované minulými pravicovými nicmochry, by takto mohlo být nakonec zneuctěno. Ve stavu, kdy stav ekonomiky a celé státní správy je v desolátním stavu, snad ani jiné řešení, než vybavit ministerstva skutečnými odborníky, není možné. Chceme další plýtvání veřejnými prostředky? Chceme mít opět loutky v rolích ministrů? Myslím, že toho už jsme si užili a je třeba s tím udělat rázný konec.

 

Jen dál pane prezidente, držím Vám palce ve Vašem nezdolném úsilí.

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Máte pravdu, odkaz již nefunguje.
Pan prezident nechal zařadit inkrimovaný projev do archivu - viz: http://www.zemanmilos.cz/cz/clanky/tiskova-konference-prezidenta-republiky.htm

sahosek

 

Nějak se mi nedaří najít onen Zemanův projev, který prakticky všichni kritizovali. Ať tedy na své webovky, či na FB vyvěsí opravdu vše, co kde kdy řekne. Tak jak to dělal Klaus. Pak se tady múžeme bavit konkrétně a ne jako fandové s odpůrci.

novotny
schlimbach

Je skutečně štěstí, že si prezident udělal svoje vlastní stránky, protože ta hnusná mediální masáž nepravdivými a polovičatými informacemi se hemžící je neskutečná -(.

Každé jedno slovo prezidentova projevu je možné s klidným svědomím podepsat.

heriot

Pane Štváne, především Rusnokova vláda byla přechodná. Takže nároky na ní jistě mohou být menší. A víme také v  jaké protizemanovské hysterii a zlobě vznikala, takže já si dovolím říci že šlo v prvé řadě o osobní odvahu  členů této vlády.

A  asi máte výhrady k odbornosti některých ministrů Rusnokovy vlády, bohužel jste neřekl konkrétně k jakým..:-).

Nicméně vše je relativní, takže pokud se vám podaří po velkém úsilí najít tzv. neodborníka v Rusnokově vládě, tvrdím, že i tak každý její člen byl mnohokrát odborně zdatnější  a obecně schopnější než členové předchozích vlád Topolánka a Nečase. Čili věci se změnily k lepšímu a o to jde. Vás to asi to neuspokojí vzhledem k Vaší známé (a jistě sympatické) touze aby se věci staly mávnutím kouzelného proutku ideálními, nicméně objektivní a realistický člověk to musí ocenit.

novotny

Nic nebudu tvrdit o odbornosti Rusnokovy vlády pane Štván, zatím se zdá, že byla lepší, než ta předchozí, uvidíme jak to vše dopadne...

stvan

Na hledání odborníků nic špatného samozřejmě není, ale špatné je, když ten kdo káže vodu, sám pil víno.Nebo mi budete tvrdit, že se Rusnokova vláda, které požehnal Zeman, skládala z odborníků?