Jedna z nevětších prasáren je vystavovat záměrně „své“ civilisty dělostřelecké či raketové palbě

ukrajina destrukce jazeera
29.4.2023 23:04
Děje se to tak, že se umístí odpalovací raketový systém nebo dělostřelectvo mezi budovy s maskováním a k odhalení protistranou dochází až po aktivaci dotyčných zbraní. V minulosti, když proskočily podobné zprávy obviňující Ukrajince, Rakušanovo ministerstvo je řadilo do šanonu nadepsaného „DESINFORMACE“.

Časy se mění a „vyzvědačství“ v tomto problému se chopila nezpochybnitelná organizace, která má tendenci spíše nadržovat protiruským údajům. Převzato z SeznamMédiumAktuální dění : Ukrajina provádí údery z obydlených oblastí, ta jsou pak terčem Rusů.

„Ukrajinská vláda by měla neprodleně zajistit, aby své síly umístila mimo obydlené oblasti, nebo by měla evakuovat civilisty z oblastí, kde působí armáda. Vojenské síly by nikdy neměly používat nemocnice při vedení války a školy nebo civilní domy by měly používat pouze jako poslední možnost, pokud neexistují žádné reálné alternativy,“ uvedla Agnès Callamard, generální tajemnice Amnesty International.

 Ukraine: Ukrainian fighting tactics endanger civilians - Amnesty International

     Není bez zajímavosti, že naprosto se stejným problémem se potýkají Izraelci, kdy Palestinci rovněž pálí rakety z dvorů obytných domů a z malých prostranství mezi vyššími domy. Je skutečností, že i býv. prezident Zeman, poměrně vstřícnou aktivitou, ale i jiné státní orgány podporují Izrael a to navzdory EU, od které zaznívá POUZE ostrá kritika právě za odpovědi Izraele na četné raketové útoky (i v sadě několika desítek ks), ale zmínka o palestinském hnusném účelovém umístění odpalovacích systémů ŽÁDNÁ! A co více: finanční podpora, kterou EU Palestincům zasílá – údajně na opravu pobořených domů – je z velké části (při skoro veřejném povědomí) využívána na nákup zbraní. Nejednou to bylo v evropském parlamentu komentováno, ale reakce žádná, nebo plytká a „do ztracena“.

    Na ukrajinském bojišti si z minulosti pamatuji obšírnou kritiku na zásah porodnice v Mariupolu, což se jednoznačně přičítá Rusům, ale zprávy o dřívějším stejném bombardování porodnice v Doněcku ukrajinskými nacionalisty je označováno jako fake. Tyto jedny z nejhorších „produktů“ války jsou jednoznačnou obžalobou těch, kteří se k případnému jednání už jen o příměří točí zády a místo alespoň (upřímného) pokusu o návrh na klid zbraní, jen dodávají zbraně a munici.

     Už jsem to jednou napsal; když nastane situace, že nuceně je nutno přistoupit k jednání o ukončení bojů, protože nebude lidský materiál k využití strojů na zabíjení, budou na stole vstupní data určitě méně příznivá hlavně pro ukrajinskou stranu.

    Pokračování válečného konfliktu a harašení zbraněmi má zastínit uvažovanou možnost trvalé přítomnosti amerických vojáku v ČR – samozřejmé alespoň v malé vojenské základničce s českou pohostinností v týlu. Děkuji a jedno velké NECHCI!!! Jen další malé kolečko na ruské mapě preventivních zásahů. To, že máme prezidenta, který má v krvi používání povelů neznamená, že na jeho „k poctě zbraň“ bude celý stát stát v pozoru a poklonkovat pánům za mořem. Už jednou tady byli a zbyla po nich jen rozbombardovaná plzeňská Škodovka a další.

    Nelze jinak uzavřít, než že válečný konflikt a tisíce mrtvých vojáků i civilistů jsou vždy obžalobou neschopnosti politiků; především těch zúčastněných, ale i jiných mocných ve světě. A vždy je potřeba zvednou varovný prst, zda „jestřáby“ nechtějí pokoutně zrušit zatím nejlepší společenský řád: DEMOKRACII.

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.