Jana Volfová: První krajské konference ČSSD

ruze ruda
5.2.2024 14:18
Páteční krajská konference ČSSD – České suverenity sociální demokracie se sešla v Teplicích na svém prvním celokrajském zasedání. Mezi delegáty konference byl i expremiér Ing. Jiří Paroubek. „Jsem věrný kraji, který za mne vždy držel prapor vítězství v ČSSD. Proto jsem přihlášku do ČSSD podal právě v tomto kraji. Navíc vždy rád přijímám nové výzvy i těžké úkoly a Ústecký kraj patří mezi ty, kde se lehce nežije, kde lidé často opravdu potřebují sociální pomoc, protože nezaměstnanost je tu jedna z nejvyšších v republice“ řekl expremiér Paroubek. „Navíc v tomto kraji jsem za svoji práci v politice získal nejvíce přátel, se kterými se mi opravdu dobře pracovalo“ dodal Jiří Paroubek.

Krajská konference zvolila do čela své organizace bývalého krajského radního pana Jana Szántó a za místopředsedy Ivu Vrbovou, Ing. Blanka Vrbovou a Petra Jakubce. V závěru konference nominovala Ing. Jiřího Paroubka na předsedu ČSSD, Mgr. Janu Volfovou na statutární místopředsedkyni, Ing. Petra Bendu a Petra Gawlase pak na místopředsedy strany.

 „Jsem moc ráda, že krajská organizace Ústeckého kraje velmi zodpovědně přistoupila ke sjezdovým nominacím na nejvyšší stranické funkce. Sama jsem požádala expremiéra, aby přijal nominaci na předsedu strany, protože naše země potřebuje opravdové odborníky a Ing. Paroubek již dokázal, že naši zemi dobře řídit umí. Už si nemůžeme dovolit amatéry, kteří budou rok přemýšlet, co mají ve funkci dělat, ale potřebujeme člověka, který začne pracovat okamžitě, protože to prostě umí. Zároveň děkuji Ústeckým za nominaci na statutární místopředsedkyni“ řekla Jana Volfová.

Konference ČSSD v Liberci byla další z krajských předsjezdových konferencí. Organizace v Libereckém kraji má již přes dvacet členů a počet se každý den navyšuje. „Ještě do nedávna jsme byli členy dnešní SOCDEM, ale ta se změnila v progresivistickou liberální stranu nerozlišitelnou od TOP 09 či Zelených“ řekl nově zvolený předseda kraje, dlouhodobý tajemníkČSSD Michal Wildner, „proto jsme velmi rádi, že můžeme v ČSSD - České suverenitě sociální demokracii pokračovat v tradiční sociálně demokratické politice. Jednou z priorit současné politiky ČSSD bude i ochrana střední třídy, lidí práce, kteří se každým dnem díky politice pětikoalice propadají hlouběji do chudoby. To musíme zastavit a vrátit jejich životní úroveň tam, kde za vlád Ing. Miloše Zemana a Ing. Jiřího Paroubka byla“ dodal nově zvolený místopředseda kraje Adam Dušek. Třetím členem vedení kraje se jako místopředsedkyně stala Jana Kašparová.

Konference také nominovala expremiéra Jiřího Paroubka do čela ČSSD a Mgr. Janu Volfovou na statutární místopředsedkyni. Za řadové místopředsedy navrhla Petra Gawlase z Moravskoslezského kraje a Petra Bendu z kraje Ústeckého.

„Každý den, když vidím, jak narůstají řady ČSSD a odhodlání našich členů postavit se nesmyslné politice pětikoalice, jsem více a více přesvědčen, že se nám podaří vrátit ČSSD zpět do poslanecké sněmovny. Protože levicová strana, které hájí suverenitu České republiky a zájmy jejích občanů dnes na politické scéně opravdu chybí „řekl na konferenci Jiří Paroubek

Jana Volfová


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.