Jaký palestinský stát má být uznán; ten teroristický?

palestina izrael děti
27.5.2024 08:16
Norsko, Španělsko a Irsko chtějí uznat „Palestinský stát“, který nemá v čele nikoho jiného, než zločince z teroristické organizace Hamás.

      Mezinárodní soudní dvůr nařídil Izraeli zastavit ofenzivu v Rafáhu. Teroristům z Hamásu nařídil propustit rukojmí. Toto vyjádření je v zákrytu s EU, která trvale podporuje Palestince a stát Izrael je jí zcela lhostejný, soudě podle lhostejnosti k dlouhodobým trvalým teroristickým útokům vůči Izraeli.

    Už vůbec je na pováženou, že EU nesleduje k čemu je ta její pomoc využívána. A to přesto, že byly orgány EU upozorněny na zneužívání finančních prostředků a i materiální výpomoci. Hamás nakupuje zbraně, munici – zvláště rakety a z dodaného stavebního materiálu na opravu poškozených domů se budovaly a budují tunely, z nich některé ústí až na území Izraele. Jistě, pro přehled je potřeba dodat, že finance dostává Hamás i od jinud.

    Pro úplnost v pohledu na EU a hlavně na některé státy, je potřeba upozornit na vzrůstající počet útoků na židovské obyvatelstvo a i na synagogy. Opět na rovinu; není to jen neschopnost evropských institucí a protiizraelské postoje úředníků, ale protižidovské výpady jdou také na vrub sílící množině muslimských migrantů, které do nedávna západní Evropa v čele s mamá Merkel vítala, ale dnes, kdy by měla být na pořadu dne „návratová politika“, je bezradnost EU zcela očividná. Jediné, co uměli vymyslet je „migrační pakt“, ale zásadní řešení zcela schází.

      Poslední události dávají třem státům uvedeným v úvodu prostor k zamyšlení, neb odpálené rakety na Izrael z prostoru Rafáhu v uplynulých dnech „jsou tím nejlepším důvodem pro uznání státu Palestina“.

   Pro ucelený pohled na Izrael je nutné zmínit i útoky z druhé strany, přesněji Hizballáhu z Libanonu, silně podporovaného Iránem. Kdysi (válka v 67.) to bylo ústřední heslo „Zaženeme Židy do moře“, které předchůdci Hisballáhu chtěli naplnit; dnes to jsou jen pohrobci – škodiči, ale prostřednictvím raket vražení.

    OSN, které bylo r.1948 garantem vzniku státu Izrael, je dnes téměř nevýznamná organizace pod silným vlivem desítek islámských států, které jistě přejí Izraeli „to nejlepší“. Ještě tak rada bezpečnosti byla do nedávna ,uznávaný orgán, ale v důsledku konfliktu na Ukrajině a stálého členství Ruska a USA, je k nepoužití.

    Pokud má mít Palestina zelenou na ustanovení státu (který ovšem musí uznat silná většina stávajících členů OSN), měla by dle mého zůstat několik let pod mezinárodní správou a tento čas využít k eliminaci všech potencionálních ohnisek terorismu.

    S tím bude jistě souviset diskuse o Izraelem zabraných územích v různých válečných fázích, kdy např. Golanské výšiny jsou ideálním nástupištěm útoku na Izrael a rovněž ideálním stanovištěm pro dělostřelectvo – Izrael jako na dlani. Také při válečném běsnění byly izraelské ztráty při eliminaci útočníků na tomto území nadprůměrné.

    Osobně nevěřím, že by k masovému uznání státu Palestina došlo, neb arabsko-muslimská nenávist k židům je trvalá a čas od času se projeví. A ještě pár slov k těm, kteří mají plná ústa ubližování civilnímu obyvatelstvu. Jednak nebyl zaznamenán jakýkoli masovější opor ke konání zločinců Hamásu na území Gazy a to hlavní je instalace odpalovacího zařízení v netěsnější blízkosti civilní zástavby. Dokladem jsou i poslední odpálené rakety z Rafáhu na velká izraelská města.

   Zamýšlený akt uznání státu Palestina Norskem, Španělskem a Irskem je z praktického hlediska UZNÁNÍ TERORISMU.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.