Haškovo desatero aneb jak si dávat vlastní góly

6.11.2010 11:46
Michal Hašek je kandidátem na šéfa strany a nejen v desateru je zřejmě shrnuta jeho představa, jak by měla ČSSD pod jeho vedením vypadat. Nemohu se zbavit dojmu, že jde o text s mnoha naprosto prázdnými frázemi, jenž se jen hloupě vymezuje k vlastní minulosti strany a je navíc zcela mimo - nejen s ohledem na současnou realitu.

I z článku Tři cesty lze usoudit, že se Michal Hašek rozhodl jak potencionální předseda strany vést ČSSD do prava od dosavadní politiky a udělat z ní co nejvíce středovou stranu. Myslím si, že se pan Hašek mýlí, tvrdí-li, že cesta rovně není cestou zpátky. Už před Zemanem se profilovala ČSSD jak středová strana s podporou Klause. Teprve s příchodem Zemana se profilovala jako levicová s proudy uvniř od liberálů až po levici. Špidla a Gross stranu opět zatáhli do středu. Už podruhé se strana s takovou orientací dostala na dno svých preferencí. Z nicotných preferencí ji vytáhl Paroubek opět zjevnou levicovou orientací. Nu chce-li ČSSD vstoupit po třetí do řeky, kde prefrence jdou spolehlivě dolů, zvolí si za předsedu Michala Haška. Článek tři cesty pan Hašek umístil na server MFD - zřejmě záměrně. Odtud asi čeká ten masivní přiliv hlasů nahrazující logický úbytek voličů levicových. S komunisty prý ani náhodou, ale vyklízet pro ně pozice to zcela zjevně ano.

Aby nezůstalo stran neprofesionálních úletů u Michala Haška u jednoho sepsal své desatero a to v takovém milém stylu, jenž se jen a jen vymezuje vůči současné či nedávné ČSSD. Otočit kormidlo doprava neb předtím bylo doleva. Nevadí, že pravice tu bude předvádět svůj škrtací tanec bez koncepce a chystá se na reformy v Julínkovském stylu. Na změnu jen pro změnu. Na reformu jen pro reformu. V tom lepším případě.

Z obsahu desatera vyjímám. Sousloví sociální stát, sociální politika, sociální služby, ... od započetí éry Michala Haška to budou pojmy pro SOCIÁLNÍHO DEMOKRATA zapovězené. Michal Hašek pozvedne koaliční potenciál ČSSD - kam? Vychází mi jediné - pod Michalem Haškem se TOP či ODS přetrhnou, aby se po příštích parlamentních volbách doslova vrhli do koalice s Haškovou ČSSD. Kam má jinam být ten zvýšený koaliční potenciál nasměrován, pokud tedy s KSČM ne. VV pane Hašku v příští sněmovně asi už nebudou. Slušnost a razance jsou pane Hašku také dva rozdílné pojmy a pojmy lezení do zadku pravici či nechat si kálet na hlavu a slušnost jsou také dosti diametrálně odlišné pojmy.

Ostatní body raději komentovat nebudu. A ty podpisy raději také ne. Palas jako hlavní hvězda plně postačuje. Nu sociální demokraté, chcete-li si vykopat hrob, volte Michala Haška a ty podepsané. Amatér by snad tedy dokázal dělat poltiku lépe.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miluna
už dlouho tuším, že média budou preferovat Haška. Moc dobře totiž ví že z Haška podobně jako z Paroubka se jim báječně bude dělat bubák, který zastoupí programové otázky.. Se seriozním Sobotkou by měli problém, s Haškem jim to půjde samo.... že se za Haška postaví i koalice je z její strany hloupé, ale díky za ten polibek smrti, snad socialisti pochopí koho si vybrat