CASA? UNICEF by proočkoval 277 777 dětí

17.12.2019 10:58
V České televizi nás UNICEF prosí o pomoc potřebným dětem ve světě. Díky něco nad čtyři sta korun měsíčně můžeme změnit život několika z nich.

Co to ovšem je při čtení částek, které v poslední době vydává , někdo by možná řekl i vyhazuje, Armáda České republiky. Například nyní kupujeme další dva letouny CASA za 2 miliardy korun. Snad budou ještě kvalitnější než ty kterými dosud české letectvo využívalo, např. také k přepravě koní Převalského do Mongolska.

Na webových stránkách UNICEF se dočteme, že jestliže přispějeme 600 korun měsíčně, umožníme celoroční proočkování jednoho dítěte. Číslo 277 777 je počet dětí, které by mohla nechat proočkovat česká vláda, kdyby nekupovala letadla CASA. Nebo místo nich koupit 1 800 000 koz či jiných zvířat, kterými UNICEF obdaruje nejchudší a podvyživené rodiny. A jsou i jiné projekty, které mohou potřebným ve světě hodně pomoci. Třeba řešení přístupu k vodě.

A nejsou to jen letadla, za která zaplatíme miliardy. Jde dokonce o mnohem vyšší částky. Třeba američtí zbrojaři už mají své jisté za vrtulníky, jichž nákup v USA po návštěvě Langley a Bílého domu dojednal premiér Babiš. Nekupte to za 14,6 miliardy. Další pěkná suma zase půjde do Izraele, za osm radiolokátorů zaplatíme 3,5 miliardy korun. Donald Trump zkrátka pohrozí prstem a už se armádní výdaje zvedají směrem k požadovaným dvěma procentům HDP.

Možná bychom ale pro naši bezpečnost udělali víc, kdybychom zbrojařům sypané peníze dali na účty UNICEF.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petr-meduna

Z doby  hladomoru  v Etiopii pamatuji analýzy, že je zapotřebí snížit dětskou úmrtnost , aby se nerodilo více dětí. Souvislost je se zcela jiným sociálním systémem, kdy děti se ve stáří starají o  rodiče. Je samozřejmě třeba dbát o to, aby se lidé třeba v Africe uživili vlastní produkcí nejen potravin. Umožnit jim minimální základ hospodaření temi páry koz se mně zdá dobré. Zejména evropské koloniální státy by se rozhodně měly podílet na na nastartování zemědělské i průmyslové výroby. K opatřením jistě patří i zabránění migrace do Evropy těch, kteří nepochybně svými silami mohou svou domovinu budovat.

Lubodoc

Jen by mne zajímalo,kolik platí UNICEF za televizní spoty v prime time.Dávat peníze UNICEFu považuji za kontraproduktivní.Teď budu za bezcitné hovado,ale Africe pomůže jen snížení porodnosti.Pokud tam nezasahovali různí dobropáchalové (a jistě ne nezištně),tak přežilo jen to co přežít mělo a co se mohlo uživit.Příroda si uměla vždycky poradit,nakonec i zvíře si ponechá jen tolik mláďat,kolik může uživit.I sami Afričtí diplomaté říkají,že všemi těmi pomocemi Africe ubližujeme.Nedávej chudému ryby,nauč jej ryby lovit.A o tom to je.