Babišovo volání po míru rozdráždilo jestřáby Lipavského s Fialou
Andrej Babiš vyhrál volby uzavřel koalici se stejně smýšlejícími koaličními partnery SPD a Motoristy, protože na rozdíl od jestřábí filozofie zejména Fialovy koalice SPOLU sázející na nekonečnou válku na Ukrajině charakterizované eufemickým heslem na Západ či na Východ, se kterým Fiala a spol. žalostně prohráli parlamentní volby je cílem této koalice ukončit válku.
V tomto duchu odvážně hovořil i na konferenci v Gdaňsku, ač je o Polácích je známo, že jsou nejvýznamnějšími stoupenci války proti Rusku.
Na úvod konference vystoupil s projevem, ve kterém zdůraznil, že obnova Ukrajiny je důležitý cíl, který si vyžádá obrovské zdroje, odhodlání a mezinárodní spolupráci. Základní podmínkou pro obnovu země a návrat k normálnímu životu je ukončení bojů a uzavření míru.
„Mír není pasivita. Mír není rezignace. Mír není vzdání se principů ani spravedlnosti. Mír je odhodlání zastavit zabíjení, zmírnit lidské utrpení a vytvořit podmínky pro stabilní budoucnost. Evropa kdysi našla moudrost a odvahu povstat z trosek války a vybudovat kontinent založený na spolupráci a usmíření. Stejnou moudrost dnes potřebujeme znovu. Protože pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny,“ řekl.
Tím ovšem rozlítil naše jestřáby Petra Fialu a Jana Lipavského.
Poražený z voleb Petr Fiala, který svou proválečnickou politikou prohrál, přesto nepoučitelně prohlásil : „Neskutečná naivita premiéra. Více zbraní Ukrajině neznamená více války. Znamená to, že ukrajinská armáda může lépe čelit ruské válečné mašinerii. Kdybyste si, Andreji Babiši, přečetl něco o historii, věděl byste, že agresora nezastaví ústupky, slabost ani hezká slova. Zastaví ho síla, odhodlání a schopnost napadené země se bránit. Slabost válku neukončuje. Slabost ji prodlužuje,“ Duchovní bratr bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský, člen poslaneckého klubu ODS. „Mluvit před Poláky v Gdaňsku o tom, že více zbraní znamená více války? To neděláš dobře, Andreji…,“
Shrňme si to : Uprostřed silných militaristických výlevů naší opozice a zejména uprostřed jistě militaristické nálady, která jako obvykle panuje při těchto akcích buďme hrdí na našeho premiéra a na celou koalici.
Babiš bojuje v cizině, Macinka nyní v Česku.
Jen tak dál, pánové. Máme vás rádi.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 386x přečteno















Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.