Antidemokratická galerka

12.3.2020 13:30
Sněmovní poslanec Stanislav Berkovec se prý dopustil nejvyššího hříchu, když svým kolegům zaslal mail, ve kterém hodnotil kandidáty do Rady České televize. Hutný pokřik spustili ti, kteří jsou zpravidla spojováni s „pražskou kavárnou“ či s „chvilkaři proti demokracii“, přisátí k televiznímu rozpočtu a opoziční politici s propachtovanými křesly na Kavčích horách.

Je ovšem skutečně něco špatného na kroku S. Berkovce, který pouze informoval o pro a proti jednotlivých kandidátů?  Šlo přitom o jeho osobní názor. Jde zjevně o běžný předvolební postup, jak dokumentoval svými zkušenostmi z klubu ODS Václav Klaus ml., dokonce bych řekl, že velmi rozumný.  Ne všichni si totiž vyslechli, a je to pochopitelné,  vystoupení nominovaných v Berkovcově výboru. Mnohem horší jsou praktiky, kdy  nějaký stranický boss, aniž by se vědělo proč, dává pokyny k volbě toho či onoho, hlasování pro to či ono, v některých případech dokonce pod pohrůžkami  např. umístění na kandidátce v dalších volbách.

Útoky na S. Berkovce mají ovšem ještě jeden aspekt, který svědčí o licoměrnosti. Nemyslím, že si pamatuji špatně a tak se ptám, kdo tady okolo volby nových členů rady jako první rozpoutal   štvanici proti  Luboši Xaveru Veselému a zejména proti Haně Lipovské?   Kdo požadoval komunistickou volbu aklamací a vyhrožoval demonstracemi na „obranu“ tzv. veřejnoprávní  České televize, když nebudou zvoleni ti "praví"? Nebyli to  čistě náhodou stejní lidé a skupiny, které dždí síru na Stanislava Berkovce?

Myslím, že jde o typickou ukázku dvojích metrů v myšlení a jednání antidemokratické galerky. Právě jí navzdory  by v dubnu  do Rady České televize měla být zvolena dehonestovaná ekonomka H. Lipovská.  Je přece také třeba, aby někdo konečně nakoukl pod pokličku hospodaření marx-leninistů, kteří soudí, že kdo v České televizi pracuje, toho televize je.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.