Dr. Hannibal Rath aneb Mlčení poslančátek

obrazek
4.6.2012 14:29
Pátek třináctého, Texaský masakr motorovou pilou nebo filmy s Drákulou, všechny tyhle horrory jsou jen lehkým odvarem toho, co zítra čeká pražskou Malou Stranu, konkrétně tedy parlamentní dolní komoru. Do té totiž eskorta – tvořená obrněnými transportéry Pandur, tanky, po zuby ozbrojenými strážnými, vrtulníky s termovizí a v neposlední řadě grippeny – přiveze nejnebezpečnějšího vězně světa, krvežíznivou bestii jménem David Rath. Alespoň takto bude zítřejší jednání sněmovny vypadat z pohledu médií a mnohých poslanců v čele s předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou.

Úterní vystoupení poslance a bývalého středočeského hejtmana ve sněmovně zastíní zřejmě i televizní přenosy z mistrovství Evropy v kopané. David Rath po mediálním lynči a mediální masáži předložené veřejnosti poprvé veřejně vystoupí se svou obhajobou. Předloží svou verzi korupční aféry, kvůli které byl zatčen a obviněn. I dnes, kdy je mediálně popravený, je však pro pravicovou vládu nebezpečný – nevyšel totiž ani záměr zmanipulovaných medií jej předhodit zklamaným voličům jako důkaz protikorupčního postupu vlády. David Rath – opoziční politik, navíc brilantní a vtipný parlamentní řečník, důsledný kritik pravicových vládních experimentů – se stal vhodným terčem a musí být proto potrestán. Poslanci se v úterý mohou veřejnosti ukázat, ale pravda, budou to mít trochu těžší – stojí totiž na křižovatce svého postoje. Mohou mlčet, mohou se ozvat… Za svůj názor popraveni nebudou. Doba se od padesátých let „trochu“ změnila.

Přítomnost Davida Ratha ve sněmovně připomíná velké vojenské cvičení. Přesto, jako občané civilizované středoevropské země, jsme potěšeni vedením sněmovny, že poslanec David Rath nebude přiveden do sněmovny ani v trestaneckém, ani v želízkách. Nebude sedět ani v železné kleci, ani za neprůstřelným sklem.

Přesto se z výroků některých politiků (Němcová, Benda) může zdát, že celá armáda dozorců bude v kuloárech sněmovny bdít, aby bývalý hejtman z budovy neuprchl nebo dokonce nevzal rukojmí. Před poslaneckou budovou ve Sněmovní ulici nejspíš bude i vojenský obrněnec, ve vzduchu pak vrtulník. Policie i armáda prostě budou mít v úterý pohotovost. Malá Strana bude v obklíčení. „Největší škůdce“ země tato opatření nejspíše potřebuje…

Ale buďme v naprostém klidu – Davida Ratha budou soudit čistí, mravní a bezúhonní poslanci, jako je Bárta, Vondra, Kalousek, Bém a mnozí další, jejichž aféry jsou již zameteny či zapomenuty tak, jako podivné miliardové zakázky na koalicí řízených ministerstvech. Tzv. Kubiceho zpráva má nejspíše své další pokračování…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek
rku

Pane Reichle,

opravdu skvělá logika. Chytíme soc. dem. zloděje a tím zostudíme pravici. Opravdu výborný nápad.

videnak
Moc, velice moc mne mrzi,že představitele ČSSD se pokadili a maji strach, přitom ted je možnost opravdu zostudit pravici a nastavit jim zrcadlo, pokud to propasnou prohraji volby....
antoninsebek
antoninsebek

Obávám se, že tenhle článek se panu předsedovi moc nepovedl. A coby šťoural dopředu nevěřím, že by se něco dělo náhodou. Ale marně přemýšlím, čeho tím chtěl autor dosáhnout. Co tím chtěl říci, je mimo moje rozlišovací schopnosti. Nikdo není dokonalÍÍÍ ....  Dnes jste byl s prominutím na řadě Vy, pane předsedo.

Vezmu to odzadu: nikdo Jej nebude zítra soudit, (jak jste uvedl) ani nesmí. A to ani v přeneseném slova smyslu.  A pokud bude mít příslušný poslanec špetku zdravého rozumu, tak bude mlčet. Mluviti stříbro, mlčeti: žluťoučké, žluťoučké zlato. To samé zlato, co přitahuje nedotknutelné mocipány už řadu tisicíletí.

Jenomže, pane Votavo, daleko horší je toto: necelých 24 hodin před tou "událostí" Vám sděluji, že ZÍTRA BUDEME SVĚTOVÝMI MEDIÁLNÍMI HVĚZDAMI. Za "mediální hvězdu" bude  nejenom neoprávněně stíhaný "brilantní a vtipný parlamentní řečník, důsledný kritik pravicových vládních experimentů" (to Vás cituji). Na talíři celosvětového bulváru bude také tahle Masarykova a Havlova republika. Nyní republika kradáků. Nebude zítra jediné světové agentury, která by tuto "událost" nezaznamenala. To mi věřte, zítra se přesvědčíte.

A dále: Nejméně vtipná byla ta střední část Vašeho článku - kde píšete mj. o nějakých manévrech. Jak známo, ve Velké Britanii etc. vůbec nemají Ústavu. A přesto pracují v pohodě, podle zvyklostí. Když to tedy zkrátím. Už toho tam zažili dost, tak nalistují v análech a zařídí se tak "jako dříve". Za ta léta už tam nějakého za ruku chyceného zloděje  jistě měli. Za necelých 20 let naší republiky plné psaných zákonů, se však dosud nestalo to, co "se stalo našemu poškozenému". Takže se musí vymýšlet i to, odkud "neoprávněně stíhaného poslance" přivedou a jaký papír o přezetí se bude muset podepsat.

Buďte ale bez obav. Naše zákony přesně stanoví, co je to krádež a co je to úplatek. Pokud by z toho byl nedejbože obviněn a odsouzen nějaký Váš oblíbenec, tak to nemusí být nutně něco pro fanoušky OO7. Pokud si myslíte opak, potom se zavírejte na dva západy a po každých třech krocích se ohlížejte. Nevím však, zda to ve Vaší obsesi pomůže. A také sázím krk proti láhvi piva, že už nikdy nikdo nechytí našeho voleného zástupce při činu. Proč? Protože už si nikdo nebude TAK JISTÝ.... jako On.

Pokud jste si toho (pro mne z naprosto nepochopitelných příčin) nevšiml, tak žádný představitel ČSSD nevznesl nějakou ZÁSADNÍ POCHYBNOST, že by v tom byl nějaký pan Krabice and his Melody Boys.  A to se na tomto webu na obhajobu nového politického vězně toho napsalo hodně. Asi toho vědí více než Vy, pane předsedo.

Odzadu jsem hodnocení Vašeho článku vzal záměrně. Řada lidí nemusí nutně chápat, o čem si tady píšeme. Ale hned ta Vaše první věta - s dovolením cituji:  "Úterní vystoupení poslance a bývalého středočeského hejtmana ve sněmovně zastíní zřejmě i televizní přenosy z mistrovství Evropy v kopané."  Zítra bude PÁTÉHO června 2012. A televizní přenosy z ME v kopané začnou v PÁTEK 8. června. Přeji Vám dobrý obraz.

Krajtl

Pane Kuklíku, omyl. O nezávislém soudu, potažmo justici si vtéto zemi můžeme dávno nechat zdát. Stehjně tak o nezávislé policii, o médiích ani nemluvě. Svá naivní přesvědčení o tom v jak báječně fungující zemi žijeme si nechte do úvodního proslovu na schůzi mafiánů. Křeček Vás za ni jistě pochválí.

rku

Pane Votavo omyl,

Ratha nebudou soudit poslanci, ale nezávislý soud a bude se moci nejméně 4X odvolat. A pokud bude potrestán, nebude to za protivládní řeči, ale za zlodějny a korupci. A proti tomu aby Rath mohl vystoupit ve sněmovně byl nejvíce poslanec Křeček- jo, je to ten soc. dem. se stotisícovým platem co bydlí v bytě s regulovaným nájemným.