Najskôr kazetové bomby, teraz ochudobnený urán – Amerika sa dočista zbláznila?

blaha ilustrace pest
7.9.2023 22:28
Pozdravujeme vás z Martina, priatelia, na dnešnom mítingu som poskytol rozhovor japonskému novinárovi.
 1.  Inšpiroval ma jeden komentár pod článkom New York Times, v ktorom nás liberálni americkú novinári hejtovali za to, že nechceme vojnu.
 2. Nejaký americký čitateľ sa ich tam skromne spýtal: existuje vôbec spôsob chcieť mier bez toho, aby vás neoznačili za ruského trola? Čo je toto za dobu?
 1. Západná civilizácia sa ocitla v totálnej mentálnej paralýze: z každého, kto odmieta vojnu, robí nepriateľa štátu. Horšie ako za nacizmu.
 1. A prekračujú všetky červené čiary. Prednedávnom poslali Ukrajine zakázané kazetové bomby, dnes Američania posielajú zbrane s ochudobneným uránom.
 1. Čo príde ďalej? Jadrové zbrane? Rútime sa do katastrofy. Američania každý mesiac prerážajú nové a nové dno.
 1. Robert Fico to dnes v Martine povedal za nás všetkých, za celé Slovensko - môžete poslať na Ukrajinu aj všetky zbrane sveta, Rusi z Krymu a Donbasu neodídu.
 1. Prestaňme s tým. Zastavme eskaláciu konfliktu. Zastavme ďalšie zabíjanie. Slovensko chce mier a nesmieme sa za to hanbiť.
 1. Rozumiem tomu, že nás teraz budú na Západe okydávať, hrnie sa to z každej strany, najvtipnejší sú českí slniečkari, ktorí každého, kto chce mier považujú za fašistu - v politologickej literatúre sa tomu hovorí najvyššie štádium demencie.
 1. Nech sa všetci vojnoví štváči na Slovensku aj v Česku pozrú na to, kto posiela na Ukrajinu zakázané zbrane - a povedzte, ako inak nazvať tých, čo to robia, ako vojnoví zločinci?
 1. Boja sa Roberta Fica, pretože vedia, že ho nemajú pod kontrolou - naše víťazstvo môže spustiť domino v celej Európe, preto tak penia.
 1. Ďakujeme Martinu, ďakujeme Janovi Kvorkovi a Bibi Panisovej, Slováci, hlavy hore - ukážme celému svetu, že Slovensko si nedáme.

ZDVIHNIME PÄSTE A ZAKRIČME - VENCEREMOS

#MyChcemeMier

Ľuboš Blaha

Poslanec NR SR a místopředseda strany Smer-sd

 

Publikováno na sociální síti Telegram

 

 

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.