Braňme naše seniory! Podepisujte petici

grandma
28.2.2023 06:23
Dnes od 16 hodin se v Praze na Malostranském náměstí koná demonstrace, na které nespokojení občané vystoupí mimo jiné na obranu našich důchodců. Asociální vláda totiž začíná v Poslanecké sněmovně projednávat jejich okradení o část důchodů, jichž navýšení je určeno platným zákonem.

Ne všichni se pochopitelně demonstrace zúčastní, to však neznamená, že nemohou vyjádřit svoji podporu nespokojeným občanům.

Současně totiž probíhá petice – její text přinášíme. Lidé ji mohou spolupodepsat, případně se podílet na sběru podpisů. Petiční arch najdete na adrese https://www.nespokojeni2023.cz .

Senioři mají naši úctu a respekt. V uplynulých desítkách let zakládali rodiny a pečovali o ně, vychovávali svoje děti, pracovali a řádně odváděli státu daně a odvody včetně sociálních a zdravotních, řada z nich se podílela na volnočasových či občanských aktivitách, v nejširším smyslu slova se podíleli na rozvoji celé společnosti i našeho státu. Nyní se namísto zaslouženého uznání a podpory dočkali ze strany vládní koalice návrhů kroků, které nás hluboce znepokojují a nesouhlasíme s nimi. Proto vyjadřujeme touto peticí náš názor na priority, které by měla politická reprezentace státu ve vztahu k seniorům prosazovat a podporovat.

Na základě petičního zákona 85/1990 Sb. my, níže podepsaní požadujeme

Nesnižovat valorizaci důchodů

• Ukončit prodlužování věku pro odchod do starobního důchodu na 65 letech

• Snížit růst životních nákladů pod 5% (řeší nepotřebnost mimořádných valorizací)

• Zvýšit podporu bydlení pro seniory (příspěvek na bydlení) a maximálně zjednodušit podmínky administrace a poskytování příspěvku na bydlení pro seniory

• Zajistit programy zaměstnanosti pro lidi na 50 (55) let jako variantu k nepotřebnému navyšování věku odchodu do důchodu. Žádáme, aby byly tyto priority zařazeny mezi dlouhodobé priority seniorské politiky státu a jako takové byly naplňovány či respektovány při tvorbě legislativy i při výkonu exekutivy.

Petiční výbor: Ing. Jiří Paroubek, Mgr. Michal Hašek, Mgr. Jana Volfová

www.nespokojeni2023.cz

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.