Zelenskyj lobbuje za svou kůži a za pokračování války.

zelenskyj ilustrace
18.9.2023 16:09
Ukrajinský prezident přicestoval do USA, kde vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN. Rovněž by se měl sejít s americkým prezidentem Joem Bidenem. Před těmito akcemi využil času a poskytl vyjádření pro televizi CBS, kde vyjádřil silný příměr přirovnáním Putina k Hitlerovi.

  Jestli má někdo aktivně k Hitlerovi blíže, pak jsou to Zelenského spolubojovníci, kteří mají šéfa německých fašistů vytetovaného i na zádech, řadu symbolů té doby v tetování i na oblečení včetně uniforem, vše doplněno oslavováním německých válečných zločinců např. Rudolfa Hesse. Symboliku je možné doplnit pořádáním velmi početných průvodů s pochodněmi a vyřváváním patřičných hesel. Mnozí jsou příslušníci praporu AZOV – pardon dnes již pluku AZOV, který se m.j. před válkou podílel na násilnostech proti ukrajinským občanům ruské národnosti.

Z různých západních zemí – i z USA – se ozývají hlasy o plýtvání prostředky v podpoře války na Ukrajině. Nehledají viníka, jen spojují ukončení zabíjení příměřím se značnou úsporou materiálu i financí. Nejsou to vládní představitelé a už vůbec ne ani vzdáleně ze zbrojařských firem; tam si mnou ruce. Přesto války chtiví jestřábi reagují deklarativně odmítavě a třeba u nás si všichni, kdož se jen zmíní o jednání u kulatého stolu s mezinárodní účastí, vysloužili titul „chcimírové“.

Rovněž pan Zelenskyj reaguje podrážděně na jakoukoli zmínku o ukončení bojů. Zůstává otázkou, kdo mu stojí – už od uvedení do funkce – za zády či po boku. Když ukážeme za moře, nemůžeme se mýlit. Jak už jsem jednou napsal, jeho invektivy vůči Rusku a Putinovi jej jednoznačně vyřazují z případného jednání o příměří. Rovněž nepřipouštění si jiný konec války, než porážku Ruska, jej staví do čela všech jestřábů z celého světa a má-li se cokoli ve vývoji změnit, je nepřijatelné, aby zůstal v čele Ukrajiny. Tedy pokud se nenastolí stav – politika nemožného.

Jednou z největších překážek ukončení bojů jsou fandové co největšího oslabení Ruska. Najdeme je nejvíce v USA, ale i jinde a proto ti, kdož si přejí ukončení zabíjení, se upínají k prezidentským volbám v USA v naději, že by nový muž ve funkci mohl tomuto vývoji napomoci. Bude-li mít zájem o historický zápis – toto je příležitost.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.