Za diskusi v Partii

partie  tt
23.5.2024 08:24
Nedělní Partie 20.5. na Primě ukázala, jak hodně záleží na výběru diskutujících, při zachování parity v účasti vládní koalice a opozice. Pozvat do studia zástupce vládní koalice, kteří částečně nesouhlasí s vlastní stranou, je „bota“ dramaturga Partie. Za diskusi v Partii: Jermanová -1 , Skopeček +4 , Okamura -2 , Farský +3 ; (Tománková -2)

    Nejvýrazněji se od některých názorů v mateřské straně distancoval pan Skopeček, pan Farský mu „úspěšně“ sekundoval a do toho guláše Okamura silně skákal do řeči; tedy jemu to pánové z pětikolky dělali hojně také. Nejdisciplinovanější byla paní Jermanová. Dovolil jsem si oznámkovat i paní Terezii Tománkovou, neb její chvílemi malý důraz na kázeň diskutujících úroveň debaty poněkud snížila – já vím, má to těžké.

   Tématem byla práce ve sněmovně, obstrukce opozice, neochota koalice se společně domlouvat na sporných tématech atd., což jasně specifikovala paní Jermanová s tím, že za vlády ANO to bylo mnohem lepší. Skutečnost, že střetávání koalice a opozice je hojně podbarveno t.z. nálepkováním, připomíná m.j. stav na Slovensku, kde ostré výhrady z obou stran (možná) vyústily v napadení premiéra Roberta Fica.

   Vždy záleží na tom, kdo ostrost střetávání začne a to po volbách „zabodovala“ stoosmička, když při sestavování orgánů v PS vyloučila Tomia Okamuru z jakékoli účasti, s patřičným komentářem na celou stranu SPD. A právě stav, kdy řada politiků z koalice negativně nálepkuje členy a voliče SPD, přirovnal Okamura k pogromu a Skopeček se mohl pokakat. Následnou hádku těch dvou pani Tománková jen obtížně krotila, neb pan Okamura mnohé titulování jako ruský šváb, proputinovský kejval atd. musel ten výraz pogrom (který užil jako přirovnání) nějak zdůvodnit.

    Pravdou je, že kdokoli poukáže na absenci návrhu ČR, ale i EU na   ukončení bojů (příměří) s následným rokováním o míru, je u vládní koalice a zvláště u ODS včetně premiéra Fialy ruský poskok a šváb. Stejně tak je na tom neustálé dozbrojování Ukrajiny včetně muničního zásobování, které opozice dává do kontrastu s chybějícími financemi pro české občany.

    Jestliže přibývají hlasy voj. odborníků, ale i politiků, že Rusko se porazit nepodaří, měla by se i naše politická reprezentace dle toho zařídit. Jednou to nesmyslné zabíjení musí skončit a pak následné jednání by mělo mít personální základ a proto je dosti sporné demonstrativní rušení diplomatického zastoupení v Moskvě, tedy nejen to naše.

   Když se dají vedle sebe mnohá kontrastní prohlášení dnešních vládních politiků, zvláště pak pana Fialy nebo pana Staňury a to nejlépe těch před volbami a pak během dvou let po nich, je navýsost nepochopitelné, že nejsou občané trvale v ulicích a nevolají po demisi pětikolového slepence. Ano, z mnohých, i zahraničních událostí je občan unaven a i na totální lži o Ukrajině (údajně nás brání před Ruskem a miliardy tam zaslané – a částečně rozkradené- zoufale chybí doma, slova o vítězství Ukrajiny už volají o přes hubu, jen Američan si mne ruce jak jejich rakety dopadají na strategická místa ve vnitrozemí v Rusku atd., atd.), které zasviní domácí politické pole, neumí reagovat a pak i snad zoufalce Fialu a spol. nechá dovládnout.

    Je už zcela jisté, že za dva roky spláčeme nad výsledkem (pláčeme už teď jen při zlodějině z ČEZu) a to ještě odsouhlasené podrazy z Bruselu budou k tíži příští vládě. Závěrem jen tak na okraj: pětikolka by dala hlasovací právo třeba i Marťanům, jen aby se udržela u koryta – tak nějak je v podtextu snaha o uzákonění korespondenční volby a čím hlasitěji se bude prezentovat, že to propaguje současná vláda, tím více jí do kapsy přiletí hlasy pro ni.

    Nezbývá mně (při dost bolavém kolenu a nemožnosti jít na Václavák) nic jiného než burcovat jiné se zvoláním: „HROBAŘI ČR, sedíce na skřípající pětikolce, JDĚTE….hm …. OD VÁLU!

 

Foto - CNN Prima News, screen

 

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miroslav kulhavy

Společnost, která s mlčením naslouchá zjevným darebákům kázajícím o morálce, prožívá svůj největší úpadek.

Marie von Ebner- Eschenbach