Tak už máme i svého lžiministra.

lhar 23
24.3.2023 11:41
Těch problémů nazrálých v této společnosti je již až příliš mnoho na to, aby se nesnažil mechanismus společenských změn nastartovat automaticky nějaký ten proces změny kvantity v kvalitu. Ta hybná síla tu je, to snad z nás cítí každý, ale proč se dosud tato hybná síla nepřetavila do nějakého společenského posunu? Podle mého, je vždy potřeba nějaký ten impuls, a myslím si, že brutální zásah těžkooděnců proti demonstrantům dne 11.3.2023 u Národního muzea byl právě tím impulzem, který měl otevřít stavidla naakumulované energie, aby se tyto síly společenských změn daly pohybu.

    Z mého pohledu byly události u Národního muzea právě ten správný impuls a ve správný čas. Naštvanost lidí v této zemi  je již přece obrovská a počasí již také umožňuje pořádání demonstrací, a to třeba i opakovaných před státními úřady atd. Tak proč nebylo této příležitosti proboha využito, aby se kolo dějin u nás pootočilo?

    Já bych jen trošku zavzpomínal na doby před 33 lety, kdy se změny zde daly do pohybu. Nebudu soudit, zdali se to, co se tady před 33 lety dalo od pohybu, zdali to bylo dobré anebo nebylo. Ve mně stále více sílí přesvědčení, že to bylo špatné, ale to je už dnes vedlejší věc.

    Ať si Havlisté říkají, co chtějí, pro budoucnost zůstane zachována ta pravda, že změny v listopadu 1989 byly přivedeny do pohybu agentem StB Zivčákem, který byl ochoten si lehnout 17.11.1989 na studenou listopadovou zem a předstírat svoji smrt. Tento agent, jak sám přiznává, měl v kapse letenku do Moskvy, kterou mu zajistila Gorbačovova KGB s kluky od Lorence. Takže, na rozdíl od této ze zahraničí vyvolané revolty v roce 1989 dění u Národního muzea to byla opravdu jen čistě spontánní akce českých patriotů, na které se nepodíleli žádní agenti CIA a žádné od CIA vyznamenané Koudelkovy BISky atd. To mohu potvrdit, protože jsem byl takříkajíc přímo u toho, když se tento „cake“ pekl. Takže teď to byla ryze česká záležitost, a co je na tom to smutné? Že můžeme v současnosti sledovat, jak pomalu před našima očima vyprchává ten startovací potenciál fenoménu - Národní muzeu 2023 pro žádoucí změny ve společnosti. Proč se takto děje?

   Samozřejmě, že tady každý namítne, že se okamžitě spustil agresivní hnojomet lží ve sdělovacích prostředcích o průběhu tohoto zásahu u Národního muzea.  Ano, vždyť je to pořád to samé dokola, než začne prosakovat pravda na povrch, tak se rychle tento skandál stáhne z programu Cinema a přebije se něčím jiným. Vždyť si jen stačí vzpomenout na Kubiceho zprávu, jak ODS tuto orchestrovou partituru bravurně zahrála.  

    Co před těmi 33 roky rozhýbalo to soukolí dějin? Ti, co více pamatují, tak si jistě vzpomenou na jméno Lídy Rakušanové, která byla ochotna šířit okamžitě tuto lež o smrti agenta StB Zivčáka alias studenta Šmída na Národní třídě na vlnách vysílačky Svobodná Evropa. A dnes tu máme zase nějakého Víta Rakušana, který taktéž šíří lež, ale dnes již v opačném garde, a to ve směru, aby se tomuto zákonitému vývojovému procesu nasypal písek do soukolí. Jaký to paradox!   

   Jako takový, řekněme, adekvát proti tehdejšímu lhaní Svobodné Evropy, by měly dnes stát alternativní média s pravdou na svém štítu. Já tu budu třeba jmenovat Svobodný vysílač, Svobodné rádio, Aeronet, atd. Mohu tu prohlásit, že jsem jako očitý svědek této události u NM poslal veškeré dostupné informace o zásahu těžkooděnců u Národního muzea na Svobodný vysílač v domnění, že se toto téma bude v pořadu pana VK na Svobodném vysílači minulý pátek probírat. Dočkal jsem se však velkého zklamání. O tomto brutálním zásahu policie u Národního muzea nepadlo v programu Svobodného vysílače ani slovo. Což podle mého byla historická chyba.

    Největší moje zklamání jsem si ale nechal až na konec, a to je přístup opozičních stran a oposičních hnutí k této kauze u Národního muzea. Kdo jiný měl okamžitě využít této situace, kdy oposiční parlamentní strany mohou mít v rukách řadu videí z brutálního zásahu těžkooděnců vůči demonstrantům u ND, a mají takto k disposici i důkazy o evidentním lhaní ministra Rakušana. Toho ministra, který tady zakládá při Ministerstvu vnitra různé anti-dezinformační týmy, a přitom jsou tady důkazy, že sám ministr lže, jako když tiskne.

    Proboha, vždyť zde existuje alespoň 10 videí, které zachycují stejný průběh události, a to absolutně nesmyslně brutální zásah policie vůči demonstrujícím, a ministr vnitra tvrdí, že ta videa jsou fake? Vždyť tomu se musí každý vysmát. Proč tu oposiční strany nehřímají, že tento lžiministr, který má přitom plnou hubu boje proti desinformacím, že musí okamžitě jít!

   Mohu jen dodat, že jediným, kdo tady takto hřímá, jsem já, kdy chodím řvát pod okna Rakušanova Ministerstva vnitra do megafonu, že Rakušan je největší lhář v této zemi, a že „must go“.  

     Takže koho já viním za to, že se nevyužil potenciál založený u Národního muzea k tomu, aby alespoň padl lžiministr Rakušan, jsou oposiční parlamentní strany. Místo toho, aby tyto strany a další protivládní proudy využily této příležitosti ke sjednocení úsilí, tak jen jako by zlomyslně čekaly, až si Rajchl tady snad nabije hubu.

   A toto je přesná anamnéza českého oposičního hnutí. Copak je ta parta z Koudelkova BIS tak dobrý oddíl STS Chvojkovice -  Brod, že dokáže rozbít hned v zárodku veškerý potenciál pro sjednocené úsilí všech oposičních proudů? Pokud já vím, tak kromě strany PRO, tak žádná jiná protivládní strana nevznesla žádný jiný požadavek vůči české vládě v souvislosti s lhaním ministra Rakušana, a všeobecně v souvislosti s brutálním zásahem policie proti demonstrantům u Národního muzea. Já doufám, že si voliči alternativy dobře uvědomí, jak která strana se v této situaci zachovala a ocení to při příštích volbách. 

     Tento přístup jasně ukazuje, že oposičním stranám nejde o věc, ale jen o uspokojení jejich egoistických zájmů, to je dostat co nejvíce svých straníků do řad dobře placených míst v parlamentu. Ale ne proto, aby tito bojovali za zájmy nás občanů, ale proto, že dostatek těchto dobře placených míst v parlamentu jaksi nám utužuje tu stranickou soudržnost.     

    Abych neházel všechny do jednoho pytle, tak byly i výjimky, které probleskly přes ten závoj mrtvolného ticha, které se tu rozhostilo po onom přelomovém 11.3.2023. A zde bych rád připomenul třeba stínovou ministryni vnitra za ANO paní Vildumetsovou, která se srdnatě potýkala s ministrem Rakušanem v poslední Partii na Primě, kdy redaktorka z Primy zcela nestoudně nahrávala na smeč lžiministru Rakušanovi. Na tuto redaktorku jsem již napsat stížnost na Primu. A o stížnosti také zvažuji  v případě pořadu Nory Fridrichové - 168 hodin, ale tetoktát na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Pořad paní Fridrichové měl taktéž velice daleko od nějaké objektivnosti a nestrannosti. 

     Jednou z mých aktivit bylo také, že jsem se pokusil oslovit parlamentní výbor pro bezpečnost, kam jsem jim poslal popis toho, co se událo 11.3.2023 u Národního muzea a nabídl jsem se, že rád přijdu do jejich výboru, abych jim podat svědectví o této události. Tuto informaci jsem taktéž poskytl i paní Vildumetsové s přáním, ať poslanci ANO tuto moji nabídku v tomto Výboru podpoří. A v tomto duchu jsem napsal i zástupci SPD v tomto výboru, ať také takto učiní. Teď uvidím, jak se která oposiční parlamentní strana zachová, kéž bych jim tu jen křivdil.

     Tato událost u Národního muzea byla jiskrou, která mohla zažehnout plamen, avšak tato příležitost zastihla oposici, naskýtá se slovo - nepřipravenou, ale ona to nebyla nepřipravenost, ona to byla neschopnost jakékoliv společné akce, a tato neschopnost odhalila na dřeň kosti, jak to u nás v oposičním hnutí vypadá. Že tu vlastně ani není žádná skutečná oposiční strana, to víme všichni. 

    Někdy jde řeč na internetu, jak je to možné, že to těm 5 demoličním stranám tak spolu hezky jde, a já odpovídám, ale holenkové, oni přece mají jednoho vedoucího kolotoče na jedné nejmenované ambasádě v Praze a ten s nimi nediskutuje, ten jim nařizuje. U oposičních a alternativních stran, tam přece každý chce být sám svým vlastním pánem, a to je pak dohoda obtížná.

                                                                                                                                          Miroslav Kelnar

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

A víte, co je dobrý signál? Že jak tak chodím pod okny toho Ministerstva vnitra a křičím do toho tlampače, že na mě dosud ani nikdo nevyklopil z okna obsah svého nočníku. Tak to něco signalizuje.