Schody k Muzeu kultovním symbolem, jako schody v Oděse?

schody odesa
18.3.2023 12:43
Zdá se vám ten nadpis jako nadsázka? No nešť, vždyť těch lží, co se tady vyrojilo kolem událostí u Národního muzea po skončení demonstrace „Česko proti bídě“, těch už bylo až nesnesitelně mnoho. A všechny ty lži jen s tím účelem, aby se zakryla pravda, jak brutálně ten zásah policie proběhl.

    Zdá se vám ten nadpis jako nadsázka? No nešť, vždyť těch lží, co se tady vyrojilo kolem událostí u Národního muzea po skončení demonstrace „Česko proti bídě“, těch už bylo až nesnesitelně mnoho. A všechny ty lži jen s tím účelem, aby se zakryla pravda, jak brutálně ten zásah policie proběhl.

    Jen pro ilustraci uvedu, že jsem shlédnul video, které bylo dáno policií na jejich web, a které ukazuje demonstranty rozčíleně gestikulující a křičící. Jenže to video je manipulativně připraveno, protože neukazuje, co těmto vybičovaným emocím předcházelo. Přecházelo tomu to, že policie nejdříve začala napadat různé demonstranty z davu a brutálně je srážela k zemi, čímž ty lidi přivedla do varu. Policie tedy dala na svůj web záběry s již vybuzenou atmosférou a těmito snímky pak argumentuje, že přece policie musela proti těmto rozlíceným lidem zasáhnout, jak vidíte, tak ti přece byli připravení nastoupit na steč na Muzeum. Co k tomu říci? Nízké a nedůstojné, ale Policie ČR dnes bohužel taková je.

      Právě dvojí přístup policie ke dvěma různým událostem, je předmětem tohoto mého dnešního článku.  

   Chci zde arbitrovat argument policie o tom, že zásah proti demonstrantům bylo nutno provést, protože demonstranti neuposlechli pokynů policie, aby opustili prostor před Národním muzeem. Zde bych rád zavzpomínal na událost, která se stala před téměř 4 roky, a to v dubnu 2019, kdy se na Václavském náměstí konal předvolební mítink organizovaný stranou SPD. Na tomto mítinku měla vystoupit skupina Ortel a hosty tam byli také Marine Le Pen a holandský politik Wilders.

   Pro tento předvolební mítink měla SPD zamluvenu horní část Václavského náměstí, zatímco proti-demonstranti si zarezervovali spodní část Václavského náměstí. Když začal koncert skupiny Ortel, tak se proti-demonstranti přesunuli ze spodní části Václavského náměstí do horní části Václavského náměstí a začali rušit hudbu bubnováním do kuchyňských hrnců a pískáním na píšťalky. Vážení, celou hodinu vyzívala policie provokatéry, aby opustili horní část Václavského náměstí, že jinak zakročí, a po tu hodinu, než koncert skončil, policie neudělala doslovně vůbec nic, čím by se pokusila vytlačit provokatéry na místo, které měli oficiálně zarezervované.

   Tímto benevolentním přístupem nechala policie pokazit celý koncert skupiny Ortel, který samozřejmě SPD něco finančně stál. Až teprve po skončení koncertu se kordon policistů začal pomaloučku krůček za krůčkem pohybovat směrem k dolní části Václavského náměstí a vytlačovat ty, co do naší části náměstí nepatřili. Nikoho však přitom nebili, nesráželi na zem, neboxovali do něho, zkrátka nečinili žádné příkoří těm, co po celou hodinu měli z „příkazů“ policie velkou jundu. Mám dokonce dojem, že tato akce policistů na vytlačování těch nepatřičných elementů začala jen díky tomu, že na shromáždění přijel po skončení koncertu Ortelu také Tomio Okamura, a když viděl, co se tam děje, tak zřejmě zavolal telefonem někomu příslušnému, aby přiměl policii, konečně konat, a nejen hlásat do amplionu "Opusťte...".  

    Když srovnáte tyto dvě události, tak můžete naprosto jasně vidět, jak chabý je argument policie, že tzv. musela zakročit proti těm, co údajně neuposlechli jejich příkazu, aby opustili veřejný prostor před Muzeem. Je to jen prachsprostá výmluva ze strany policie, šlo v obou případech jen o uplatňování dvojích standardů.

     Druhá věc v souvislosti s tímto mítinkem SPD na Václavském náměstí je, že se i tato akce neobešla bez provokace, jak bývá zvykem u demonstrací opozičních a tzv. nesystémových stran a hnutí. Snad si ještě někteří vzpomenou na titulky z novin z této akce SPD na Václavské náměstí, že se na koncertu Ortelu hajlovalo.

    O co šlo? Jeden účastník koncertu ve vojenském maskovacím úboru, což mělo představovat tehdy uniformu Národní domobrany, zvedl ruku proti podiu, a pravě v tu chvíli byl nedaleko od něho bděle připraven jeden přičinlivý reportér a toho dotyčného se zdviženou pravicí vyfotografoval. A odtud pak pošly i ty titulky z novin, že se na mítinku SPD a na koncertu Ortelu hajlovalo. Zde je možno na níže uvedeném linku shlédnout dokonce i toho hajlujícího.  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hajlovani-a-hakove-krize-ucastniky-akce-spd-peclive-anylyzujeme-vyvraci-myty-policie-71092

    A zde bych rád odcitoval z výše odkazovaného článku slova pana senátora Lásky: 

Václav Láska - Právo s Láskou

    „Vždycky platila zásada, že policie demonstrace a veřejná shromážděni monitoruje a individuální porušení zákona (které nevede k případné eskalaci násilí či neohrožuje zdraví či životy přítomných) postihuje až následně. Protože zasáhnout proti někomu přímo v davu může vyvolat emoce a negativní dominový efekt. A úkolem policie je především takové eskalaci při jakémkoli shromáždění davu zabránit. Pokud tedy policie hajlující jedince na dnešním shromážděni na Václaváku dodatečně identifikuje a požene k zodpovědnosti, bude vše v pořádku. A není chybou, že proti nim nezasáhla hned na demonstraci.

Tolik jen má připomínka k postupu policie u hajlujících jedinců na dnešním shromáždění. Ostatní postup policie nehodnotím neb jsem osobně přítomen nebyl.“

     Takže podle senátora Lásky zasahovat proti někomu z davu může vyvolat emoce a negativní dominový efekt, a úkolem policie je především takovéto eskalaci při jakémkoli shromáždění davu zabránit. Nelze než souhlasit se senátorem Láskou. To, co se však stalo u Národního muzea, to byl pravý opak toho, co senátor Láska tady káže.

     Moje otázka zní, ozve se senátor Láska i v tomto případě a zkritizuje policii za špatný postup, že nebylo moudré začít vytahovat z davu jednotlivé osoby, a to ještě brutálním způsobem, vždyť přece tímto konáním mohla policie způsobit vyvolání emocí a negativního dominového efektu?

    A já tvrdím, že tato eskalace byla chtěná, a proto to „vnikání“ policie do davu u Národního muzea, a proto to vytahování jedinců z davu a jejich fyzické atakování. To byla přece cesta, jak vybudit ty požadované emoce u Národního muzea. A pravě to video, které policie prezentovala na svých stránkách k událostem u Národního muzea, už zachycuje atmostéru demonstrace poté, co policie vybudila tuto konfrontační náladu před budovou Národního muzea, a to tím, že dala na odiv svou brutalitu. Nízké, nízké, nízké.

   Ale v případě akce SPD v dubnu 2019 musím uznat, vážení, dobrá práce, jeden člověk zvedající ruku na mítinku, a hned tři zabité mouchy. Znectilo se SPD, znectil se Ortel a znectila se Národní domobrana, co můžete chtít více?

   A mohu ještě v této souvislosti připomenout i protivládní demonstraci z léta minulého roku, kdy se jako by náhodou na této demonstraci objevil člověk s vytetovaným Černým sluncem na lokti, které bylo v titulku článku nesprávně označeno jako Hákový kříž – viz titulek z tehdejších novin:  

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-zatkli-na-demonstraci-u-snemovny-muze-s-vytetovanym-hakovym-krizem-40402443

       Vrátím se k demonstraci na Václavském náměstí z 11.3.2023, kde byli přítomni dva provokatéři, a to jeden se „Z“ a druhý s ruskou vlajkou na rukávě. K Národnímu muzeu pak ale nastoupila již jiná parta provokatérů (anebo se v zákulisí převlékli?), a to s našitými znaky armády Wagnera. A i reportéři se vyměnili, a těch tam najednou pod schody Muzea bylo! Jako by spadli z nebe. Když jsem je tam viděl, tak mi to připomnělo písničku od Karla Kryla, kde se zpívá, jak houfec mordýřů si žádá požehnání, a tady to nebyl houfec mordýřů, ale houfec reportérů, kterým bylo požehnáno si vyfotit dva našité znaky armády Wagner.

    Na to, kdo tyto reportéry pozval k této maškarádě s nášivkami armády Wagner, na to by možná uměl odpovědět onen zakuklený policista, který velel zásahu u Národního muzea. Ten, kterého se dožadoval doc. Ševčík a policisté ho ne, a ne přivést k diskusi s panem docentem. Že by pak toho velitele mohl někdo vyfotit jen tak v nedbalkách, tedy v plné kráse? No jiný důvod mě nenapadá, proč velitele zásahu nepřivedli k rozhovoru s panem docentem. Ať už se velitel zásahu skrýval, jak chtěl, tak jeho jméno je již známo a zde si ho můžete prohlédnout bez onoho cudného závoje:

Víte, že policejní provokatéry poznáte podle hnědých botiček??? Snad je nenapadne měnit po tomto článku – CZ24.NEWS

    Zdá se, že role jsou rozděleny, pro SPD, pro ty jsou vyhrazeny fašistické symboly, a pro pana Rajchla a hnutí PRO jsou zase zarezervovány znaky Ruska a nášivky Wagnera. Hlavně, aby se to nepopletlo! 

                                                                                                                                              Miroslav Kelnar

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Ano, vážení, když se každý rok Havlisté schází na místě, kde si lehl na zem agent Zivčák, tak my se každý rok budeme scházet 11.3. na schodech Národního muzea.