Řev pravice

19.11.2010 13:35
O velké koalici toho bylo popsáno již mnoho. Velká koalice dokáže lidí rozvášnit k dramatickým slovům a není pak daleko ke slovům, že jde o zradu na voličích, volební podvod, pošlapání demokracie a svobody. Myslím, že s tím nelze tak úplně souhlasit. Takové reakce vycházejí z upřednostňování pocitů nad rozumem a z nepochopení podstaty politiky. O podvodu na voličích mluví zejména ti, kdož ani ČSSD, ani ODS nevolili nebo ti co neuspěli, zejména lidé okolo TOP09.

Snad s výjimkou prezidenta, který ovšem ztrácí autoritu, se nenašel nikdo, kdo by koalici ČSSD a ODS, dal požehnání. Toto spolčení dělí frakce uvnitř stran a je to spíš povolební euforie, která zcela jistě vyšumí.

Když se na to člověk pak podívá s odstupem času, zjisti, že je to v podstatě vítězství sociální demokracie, která tak částečně může naplňovat program, který se ji podařilo vměstnat do koaliční dohody. Jestli bude naplněn a to ukáže čas.

Na tomto spolčení je nejzajímavější křik a výpady pravicových politiků, zejména TOP09 s novinářskou žumpou orientovanou vpravo. Tento řev za pár dnů zanikne, ale jejich zklamání, že neovládli Prahu, je dostatečným zadostiučiněním pro normálně a rozumně uvažujícího levicového voliče.

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Pane Dubo, vaše pracovní náplň je hned zřejma coby zapálený diskutér ala škodná v revíru.
miluna
když má slušný člověk odpověď za kterou se nemusí stydět tak ji použije. Pokud je to lhář, manipulátor a podvodník tak se bude vykrucovat jako ty ... myslím, že je to každému jasné
miluna
zase si neodpověděl, nikdo takový totiž není...si jen ubohý lhář co si tu hraje na to čemu chce ublížit...dost ubohá životní náplň
miluna
Hele Dubo ty megalomanský neoliberální psychotiku, konečně si přestaň hrát na to, že JSI v nějaké koalici, nejsi NIC, falešný hráč se totiž nedá považovat za NĚCO ... a jestli zase chceš psát o tom, že máš v pražské socdem takové vazby, že ti zobou z ruky i když nejsi členem, tak napiš alespoň JEDNO jméno známého sociálního demokrata, který tebe považuje za spřízněnou duši. TY svoje prázdné slinty si nech, jen uveď alespoň to JEDNO JMÉNO, v mých kapacitách je si tvoje lži u něj ověřit....
jaroslav
V podnikatelské Praze se náš hlas vždy počítá 2x...
alex
To Vás nepoznávám, tohle beru.
alex
Bronislav Šimoník - no kdybych Vás měl vzít doslova a do písmene, asi by pak občané Prahy nemohli volit snad nikoho nebo ano? A proč?
jaroslav
Rozumný levicový volič volil sociálního demokrata. O tom snad není pochyb. Křik je jen kolem velké koalice. A když se od toho odprostíme tak je dle mého názoru dobře, že socdem v koalici je. Já osobně bych si nepřal koalici TOP s ODS.