Proč jsou fialovým politikům PL trnem v oku?

parlamentni-listy.jpeg
25.6.2026 12:14
Nejednou se Rakušan vyjádřil hanlivě o Parlamentních listech a řadil je mezi dezinformační média. To vše jen proto, že PL umožňují se vyjádřit osobám, které hlavně ve vládních médiích prostor zásadně nedostanou.

   Rovněž se PL věnují událostem, které jsou u jiných médiích často jen na okraji a nebo vůbec. Nebude dále „filozofovat“ a půjdu k věci. Aktualita posledních dní je spor vláda – prezident, podbarvená kompetenční žalobou.

    To, co jsem se nikde jinde nedozvěděl, je dost závažná informace o činnosti ÚS. Renomovaný právník Jaroslav Kuba, který se dost věnuje ústavnímu právu, vyjádřil (a ÚS zaslal) názor, že ÚS MĚL KOMPETENČNÍ ŽALOBU ODMÍTNOUT a vůbec ji neprojednávat. To by zásadně rozdalo jiné karty a pan prezident by lidově utřel hubu.

    Proč taková zpráva – názor není palcovými titulky v hlavních tiskovinách a samozřejmě také v televizi??? Má-li tento názor pevný fundament, pak je naprosto zřejmé, že ÚS je neoprávněně prezidentovi nakloněn.

   No, uvidíme v následujících dnech, také třeba že se toho vláda chytne.  Za sebe – ten, kdo horuje pro „Spojené státy evropské“, čili federaci, zavedení eura a jiné podobné výroky, nemá nárok být hlasem občanů.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.