Proč je naše zahr. politika, ale i politika západních států tak pokrytecky okleštěná?

schneider jan
12.2.2024 00:08
(volné pokračování části předešlého článku) Proč mají naši politici a i media nepsaný zákaz sdělovat o Ukrajině celou pravdu a autocenzurou zveřejňovat jen to, co je namířeno proti Rusku? Nééé že by určitý díl kritiky nebyl na místě, ale vývoj na Ukrajině je podáván jen tak z cca 30%!!

     Vřele doporučuji nahlédnout do Parlamentních listů a nejít si článek z 10.2.: „Klíčová věc z rozhovoru Putina s Carlsonem. Jan Schneider ji odhalil.“  Jan Schneider, chartista, prošel řadou funkcí a jako bezpečnostní analytik umí dění výstižně pojmenovat.

   Podklad celého jeho vyjádření je v rozebírání Putinova rozhovoru s americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem v pořadu Jany Bobošíkové „Aby bylo jasno“.. Řadu dílčích skutečností z dění na Ukrajině za posledních cca 20 let jsem si dal dohromady, ale takto koncentrovaně v jednom rozhovoru jsem to neměl a je nutno napsat jedničku nejen panu Schneiderovi, ale i paní Bobošíkové za velmi dobrou přípravu rozhovoru.

    Pokud se tematicky vrátím k titulku, je nutná zmínka o vlivu USA a to oficiálně vládní cestou, tak hodně přes NATO, ale i neoficielně přes „poradce“. Přesně o takových se na Ukrajině moc nemluví.

     Zcela jedna věc zmiňovaná Putinem v rozhovoru je určitě stále na stole: vojensky se Rusko porazit nedá. Pak je jen nutno připravit přijatelnou formu k zasednutí ke stolu, protože jinak „opotřebovací válka“ je mínusem pro všechny zúčastněné.

 

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.