Prišiel čas platiť?

27.7.2017 08:25
70 rokov Európa upevňovala zväzok s USA, že dnes je priam nemožné, aj keď má jedinečnú príležitosť, sa od USA oslobodiť. Absolútne najpevnejší kliniec do rakvy si Európa zabila opakovanými sankciami voči Rusku a dopustila, aby NATO sa usadilo na Ukrajine, Pobaltí,v Poľsku a v Medzimorí. To je situácia z ktorej sa nedá vyjsť so "zdravou kožou.

Spája nás, okrem iného, krvavá minulosť, dolár, zmluvy, NATO, primitívna politika voči Rusku a v neposlednom rade ohlupované a demoralizované obyvateľstvo z oboch strán Atlantiku. Minimálne 60% obyvateľstva podporuje agresívnu politiku USA a Západu. To je bariéra, ktorá zabráni pochopeniu aktuálnej situácie a podporí pokračovanie lokajského stavu Európy voči USA.

Naviac, na lokajskom postavení má najväčšiu zásluhu - okrem obyvateľstva - prezidenti štátov EÚ a NATA spolu s vládami. Že dnes, keď im kongres USA stúpa "na päty", keď si kongres dovolí ohroziť ekonomiku Nemecka,dnes dvíha Nemecko hlavu z piesku? Kde boli doteraz ? Nu, kým Američania platili a zabíjali a Európu to takmer nič nestálo - naopak, skrývali sa za Američanov, tešili sa, že tí zlí sú oni a nie my. Lebo vo svete nemajú radi Američanov, nie Francúzov, či Angličanov - hoci tí bok po boku zabíjali s Američanmi. A dnes nadišiel čas, aby Európa splatila dlhy za blahobyt a záväzky voči USA posledných 70 rokov.

Už v roku 2007 Vladimír Putin hovoril - a odvtedy niekoľkokrát - že EÚ by mala spojiť svoje sily s Ruskom, spolupracovať na princípe rovný s rovným, že Rusko je predsa súčasť tak Európy ako aj Ázie. Upozorňuje najmenej 10 rokov, že svet sa mení na multipolárny a že Rusko má záujem s EÚ spolupracovať v partnerskom duchu....

https://www.youtube.com/watch?v=ZlY5aZfOgPA

V roku 2007 to znelo ako rúhanie ! A dnes sa jeho slová potvrdzujú. Dnes nemusela EÚ dostávať facky od USA. Dnes mohla rozprávať s Trumpom a kongresom ako seberovný partner. EÚ stratila najmenej 10 rokov.

A zas je tu len Rusko, ktoré môže EÚ zachrániť, či sa to niekomu páči, alebo nie. Len férová spolupráca s Ruskom, BRICSom a Šanghajskou organizáciou zastaví chorobnú túžbu USA po krvilačnej hegemónii nad svetom.

Byť však Ruskom, veľmi si rozmyslím dôverovať Európanom. Európanov ovláda paranoia a schizofrénia, rovnako chorobný stav , ako v USA. Tento stav mysle je treba liečiť a to potrvá niekoľko generácií - ak vôbec sa bude dať vyliečiť. Od roku 1917 bola svetová mienka masírovaná protiruskou propagandou, nenávisťou kalibru atómovej bomby.

Vladimír Putin v rozhovore s geniálnym Oliverom Stonom pripustil, že tak v roku 2060 by sa mohla zmena prejaviť a stále verí v spoluprácu so Západom. Ak sa tak stane, bude to pod obrovským tlakom v sile opäť atómovej bomby, nie dobrovoľnou zmenou myslenia na Severnej pologuli !


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Ano, Rusko mělo dostat nabídku vstoupit do EU dřive než Ukrajina.