Pozor, sektář! Od kdy se kněží stali autoritativními odborníky?

obrazek
28.5.2024 21:37
Všimli jste si, jak se slovo „sekta“ stalo ve společnosti běžnou nadávkou? Děsí nás už jen jeho vyslovení, ať už se mluví o komkoli. V našich myslích se vytváří celý balík negativních představ. Nezáleží na tom, zda je tvrzení podloženo fakty, nebo ne. S tímto postojem již předem souhlasíme a věříme lži. Nepřeháním. Není to normální. Tento balíček lží je nám vnucován zvenčí. Někdo nám už dlouho „kape na mozek“, aby automatickou reakci zafixoval do našeho vědomí tak pevně, že přestaneme kriticky myslet. Když se však zeptáte, komu to vyhovuje, klubko se začne rozmotávat.

Kampaň za 200 milionů dolarů
Navzdory toleranci a svobodě slova, které fungují v demokratickém světě, se na každém kroku setkáváme s dvojími standardy. Důvěřujeme médiím a politikům, kteří v domnění, že nás chrání před nějakým nebezpečím, prosazují narativy, které se jim hodí. Příkladem je „informační válka“, kterou vede protikultovní organizace FECRIS proti dobrovolníkům, kteří se vyjadřují ke změně klimatu.
Prostřednictvím FECRIS zahájili neviditelní hráči falešnou propagandistickou kampaň, na kterou vynaložili odhadem 200 milionů dolarů.
Cílem bylo nejen podkopat pověst dobrovolnického hnutí, ale také důvěryhodnost informací upozorňujících na klimatický problém. Placení novináři vytvářeli negativní obraz jak o dobrovolnících ALLATRA International, tak o partnerském projektu Tvořivá společnost a oba označovali za sektu. Odkazovali přitom vždy na stejný zdroj: portály ruské pravoslavné církve. Odkdy se však ruské zdroje, a zejména ruští kněží, stávají autoritativními odborníky pro Evropu, Ameriku nebo Austrálii, kde jsou jejich články publikovány jako přes kopírák? Jsem přesvědčen, že to není náhoda.

Ruská stopa
„Ruská stopa“ jako hrozba je vedle „děsivého“ slova „sekta“ dalším zdrojem strachu a odrazuje od snahy porozumět informacím. Kromě toho je kvůli sankcím mnoho ruských stránek nepřístupných. I kdyby vás napadlo pátrat po této problematice na vlastní pěst, je nepravděpodobné, že by se vám to podařilo. Jinými slovy, odkaz na ruský zdroj je takovou pojistkou: veřejnoprávní organizace ALLATRA a Tvořivá společnost je pomlouvají, označují je za nebezpečné ruské sekty a mohou si mnout ruce. Ostatně pro čtenáře nejsou viníky autoři článků, ale v tomto případě ruští pravoslavní kněží. Geniální, že?

Komu hraje do karet, že informace o klimatu a konstruktivních vědeckých řešeních tohoto problému jsou v očích veřejnosti takto diskreditovány? Je to v rozporu se zdravým rozumem. Vždyť mezi účastníky projektů jsou vědci, kteří své zprávy a informace o klimatu zpřístupňují všem. Vše je založeno na vědeckém základě, materiály jsou podloženy množstvím nezvratných faktů a studií. Podle nich nám zbývá méně než 10 let, pokud nepodnikneme konkrétní kroky. Právě tato špinavá hra hraje do karet antikultu - organizaci, které se zatím nedostává dostatečné pozornosti veřejnosti.

FECRIS a jejich žoldáci

Antikultovní organizace FECRIS je žoldácká organizace, která působí nepřetržitě. Je to činnost zdokonalená léty praxe. Má širokou síť a mnoho úrovní. Za velké peníze dokáže zdiskreditovat konkrétní osobu, organizaci, a dokonce i celou zemi (ale bude to vyžadovat trochu více prostředků a času). FECRIS rozšířila svá chapadla pod různými značkami do více než 70 zemí a do všech vlivných organizací, přes vlády, OSN, OBSE až po špičky náboženství.

Sekta je pro ně jakákoli politická strana.
Organizace a její vedoucí představitelé byli opakovaně žalováni. Nejvíce odhalující byly žaloby v USA proti protiústavní činnosti FECRIS. Tam působila pod značkou CAN a velmi usilovně pracovala na tom, aby pojmy „sekta“ a „kult“ vyvolávaly v myslích lidí strach. Zhruba dvacetileté působení této organizace skončilo jejím bankrotem. Ke konci své existence nezaplatila přibližně 2 miliony USD svým věřitelům. Žaloby podávali i členové sekulárních společností, jako jsou: nadšenci do jógy, společnosti zabývající se síťovým marketingem (např. Amway, Herbalife), které organizace proti sektám rovněž klasifikovala jako sekty. To je skvělý příklad toho, že se lidé nevzdávají a společně dosahují vítězství pravdy nad pomluvami.

Ve skutečnosti není možné vyjmenovat všechny ty, které tito antikultisté klasifikovali jako sekty. Mimochodem, vy mezi ně patříte také, protože pojem „sekta“ je velmi zjednodušující. Když se novináři zeptali jednoho z vedoucích představitelů CAN: „Podle vaší terminologie je sektou také jakákoli politická strana nebo organizace, která je vedena vůdcem a která realizuje stanovy organizace?“, odpověděl jim: „Ano. Odpověděli: „ANO!“

Americké soudy tedy správně potvrdily žaloby a shledaly ideologii sekt jako nepodloženou, škodlivou pro společnost a fiktivní. V důsledku toho CAN sice přestala existovat v USA, ale „přesunula“ své aktivity do Evropy. Politické klima v Evropě skutečně přispělo k rozkvětu teroristických aktivit bývalé CAN a dnešní FECRIS zaměřených proti sektám. Zákazníků je samozřejmě mnohem více a na různých úrovních. Francouzská vláda financuje 90 % jejich aktivit ze státního rozpočtu.

Kdo je na řadě?
Nestabilita ve světě je vždy někomu ku prospěchu. Hospodářské trhy se přerozdělují, některé krachují a jiné prosperují: firmy i celé země. Většina krizí (s výjimkou klimatické krize) je vytvářena uměle, aby odvedla pozornost společnosti od možného mírového přechodu k nové etapě vývoje. Antikultovní organizace, jako je FECRIS a jim podobné, plnící příkazy určité skupiny ničitelů, pokaždé organizují pro lidstvo těžké zkoušky globálního charakteru, čímž brání mírovému vývoji.

Pokud se na to podíváme z této pozice, snadno si spočítáme, že jejich dalším pravděpodobným cílem bude Evropa.Posuďte sami. Jejich centrála se nachází ve Francii, kde je v současné době soustředěno 50 % uprchlíků z Blízkého východu, kteří vyznávají islám. Toto náboženství je již nyní v hledáčku nepravdivých prohlášení vrcholných představitelů FECRIS. Například A. L. Dvorkin, člen představenstva a bývalý prezident 2008-2021, vytvořil řadu hanlivých zpráv o proroku Mohamedovi, které vyvolávají oprávněné pobouření nejen mezi muslimy, ale i mezi obyčejnými lidmi. S těmito zprávami Dvorkin (a jeho podřízení) cestují po celém světě a rozsévají náboženskou nenávist.

Skuteční religionisté se od nich distancují
Zároveň nadále otravují život malým společenským organizacím a „na objednávku“ očerňují práci dobrovolníků ALLATRA a Tvořivé společnosti. Ve skutečnosti se zabývají mezinárodním terorismem, extremismem, diskriminací atd. O tom se můžete přesvědčit sami, když se podíváte na obrovské množství portálů, kde jsou shromážděny názory skutečných odborníků - religionistů, kteří odhalují Dvorkina A. L. a další členy této organizace. Volně přístupné jsou také četné soudní případy proti antikultovním organizacím.

Existuje předpoklad, že se ve Francii chystá něco destabilizujícího. Pokud se tam například za rok objeví Dvorkin a spol. se svými šílenými poselstvími a obrovská masa muslimů se postaví za proroka Mohameda, jejich rozhořčení velmi pravděpodobně vyústí v mezináboženský masakr v celé Evropě a pak jako záminka i dále ve světě. Již nyní vidíme, jak je tento konflikt vnucován společnosti. Kdo by neslyšel, že občané, údajně pobouření válkou na Blízkém východě, pálí v ulicích Evropy korány? Podněty k deviantnímu chování jsou posilovány a vštěpují lidem do mysli negativní představy.
Zamyslel se někdy někdo nad tím, co má Korán společného s muslimy? Je to logický důvod pro takové akce? Nebo ho prostě někdo potřebuje použít a jde jen o řetězec plánovaných událostí, které prostřednictvím obrazů manipulují s naším vědomím? Právě tak fungují antikultovní organizace: podle svého osvědčeného plánu vytvářejí zdánlivě náhodné incidenty.

Pokud si však poskládáte všechny dílky skládačky a podíváte se kriticky na jejich globální cíle, je jasné, že stačí málo, a svět vzplane jako sirka. A to vše na pozadí rostoucích klimatických katastrof, které ohrožují miliardy lidských životů. Ale jak jim může na někom záležet? Nezáleží jim na nás, na nikom... Je to obchod, nic osobního. Jsou to nelidské organizace, v jejichž čele stojí lidé, kteří mají doslova nemocnou hlavu (bývalý šéf FECRIS má psychiatrickou diagnózu, podívejte se sami).

Nejsme bezmocní
Nesmíme se nechat zlákat beznadějí. Ta vyvolává pouze nečinnost a strach. Navzdory tomu, že se nad námi stahují mračna, má lidstvo neuvěřitelnou šanci: rozetnout tento „gordický uzel“ nahromaděných problémů jednou ranou, a to velmi snadno. Dr. Egon Cholakian, analytik-vědec a poradce čtyř amerických prezidentů, to ve svém projevu potvrdil. Ve videoposelství hovoří o bezprecedentní operaci tajných služeb proti protikultovní organizaci, o jejích cílech. Obecně dává doporučení pro každého člověka: jak nenaletět manipulacím a dezinformacím různých destruktérů.

Toto video je inspirativní pro odvahu svých výpovědí, které odhalují léta utajovaná fakta. Pravda je vítězná síla, a když ji každý pozná, zlo bude proti ní bezmocné. Je tedy na vás i na mně, abychom pravdu znali, šířili ji a neutralizovali tak věci, které nám brání žít šťastný život. Najděte si na internetu video „Pomsta velmistrů. Odhalení tajných hráčů moci." Je to začátek nového života, záruka naší bezpečnosti a budoucnosti. Také na stránkách Egona Cholakiana najdete mnoho zajímavostí o tom, co se nyní ve světě děje, a to jsou velmi důležité a inspirativní informace pro každého obyvatele planety. Tak se pusťte do hledání!

vojtechvesely
Jsem nezávislý spisovatel a komentátor. Mám rodinu a tři děti. Své články píši s cílem sdílet informace a názory, které považuji za důležité pro veřejnou diskuzi a osvětu. Dělám to pro své děti, protože chci, aby měli nějakou budoucnost.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.