Nebezpečné plodiny GMO

obrazek
12.6.2024 08:05
Zde jen úryvky o nebezpečí plodin GMO, práce autora: Prokopenko Igor. Geneticky modifikovaný organismus (GMO), jeho genetický materiál (DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn. Způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací.

Jen úryvky, převzaté z adresy matrix-2001-cz, 5.6.2024.

*

Lidstvo již má s chimérickými organismy bohaté zkušenosti - ve světě rostlin. Robert Shapiro - šéf světové továrny na chiméry, dlouho vedl nadnárodní společnost Monsantobiotechnologický gigant, který je lídrem v produkci GMO. Společnost se obávala o svou image, a proto si najala armádu PR pracovníků, aby vytvořila příznivý obraz továrny na chiméry. Tak vznikl mýtus, že pouze plodiny GMO mohou zachránit planetu před hladomorem. Tím, že PR lidé společnosti malují růžovou budoucnost, chtějí, aby pravda o temné minulosti této společnosti byla navždy zapomenuta. A ta pravda je strašná. Mnoho lidí si pamatuje děsivé účinky genových mutací způsobených dioxinem.

Rok 1962, Vietnam - američtí vojáci mají těžké ztráty v důsledku aktivit vietnamských partyzánů, kteří se skrývali v džungli.  Aby se zničilo maskování povstalců, byla na rozsáhlá území Vietnamu rozprašována látka s krycím názvem "Agent Orange". Jedovatá směs měla zničit džungli, ale jak se brzy ukázalo, nezabíjela rostliny, ale lidi. Podle nejkonzervativnějších odhadů se obětí toxického koktejlu staly více než 3 miliony lidí"Agent Orange" vyrábělo několik společností, ale právě Monsanto zdokonalila složení tohoto koktejlu a ten se stal několikanásobně toxičtějším, než byl předtím. Není divu, že Pentagon tuto toxickou chemikálii raději nakupoval od společnosti Monsanto. Tato společnost se již v té době proslavila svými herbicidy - látkami používanými v zemědělství k hubení plevele. Použití herbicidů ve směsi "Agent Orange" však přineslo "Monsantu" nejen obrovské zisky z vojenských zakázek. Ukázalo se, že zmutované děti nejsou tou nejlepší reklamou pro zemědělce, kteří by si chtěli koupit herbicid vyráběný společností Monsanto. Společnost proto vrhla všechny své síly na výrobu bezpečnějšího herbicidu.

Brzy se však ukázalo, že to má ještě katastrofálnější důsledky. Roundup se na světovém trhu prodával desítky let, i když jeho přesné složení je dodnes utajováno. Co přesně do něj patří, není známo, za účinnou látku se považuje glyfosát. V malých koncentracích se glyfosát ukázal být pro člověka skutečně bezpečný. Mělo to však jednu nevýhodu - glyfosát ničil nejen plevel, ale i užitečné rostliny, které měl chránit. K objevu, který otevřel Pandořinu skříňku, došlo náhodou. Jeden z odborníků si všiml, že v odpadní vodě z herbicidní továrny žijí zmutované bakterie přizpůsobené tomuto jedu. Co kdybychom gen těchto bakterií transplantovali do užitečné rostliny, například do sóji? Pak výsledná rostlinná chiméra přežije útok chemického herbicidu.

Vladimir Cidendambajev, doktor biologie, --- Ústav fyziologie rostlin K. A. Timiryazeeho:

,,Je to velmi zajímavé. --- "Plocha je ošetřena, všechny rostliny, které nejsou odolné vůči glyfosátu, odumírají, a ty, které odolné jsou, pokračují v růstu a skvěle plodí. Potíž je v tom, že tyto rostliny mají takovou zvláštnost - hromadí glyfosát a jeho rozkladné produkty ve svých zásobních orgánech. Například cukrová řepa ho hromadí ve svých kořenových plodinách, sója ve svých semenech".

První chimérickou rostlinu - geneticky modifikovanou sóju, vyrobila společnost Monsanto v roce 1996. Již v té době se začaly objevovat obavy, že hromadění glyfosátu v jedlých rostlinách by mohlo mít škodlivý vliv na lidské zdraví, především vyvoláním rakoviny. ---

Jak se ale geneticky upravená sója vlastně pěstuje? Nejprve se pole zaplaví herbicidemsója vyroste, pak se pole znovu zaplaví herbicidem, a to naposledy - před sklizní. A dávkování je sporné, protože tato odrůda je vůči herbicidu odolná a neumírá. --- nikdo nedbá na to, aby se dávka snížila na nejnutnější úroveň. Ještě na začátku roku 2000 provedli ruští vědci řadu bezprecedentních pokusů. Jejich cílem bylo zjistit, zda jsou GMO produkty skutečně nebezpečné pro lidské zdraví. Pro čistotu pokusu bylo kromě potkanů, kteří byli zcela převedeni na konzmaci transgenní sóji, vytvořeno několik kontrolních skupin zvířat, která byla krmena přirozenou potravou. Irina Jermakovadoktorka biologických věd ---:

Nejprve jsem provedla tři série pokusů a po dvou sériích jsem se obrátila na kolegy z celého světa: mám podivné výsledky. --- polovina potkanů umírala, nebyli životaschopní, ze zbývajících živých bylo asi 40 % absolutně nedovyvinutých".

Zbylých 60% přeživších potkanů se na první pohled zdálo být zcela zdravých. Brzy se však ukázalo, že téměř v každém z nich tiká skutečná genetická bomba. Téměř všechny krysy zemřely na obrovské nádory, které nebohá zvířata jednoduše rozežíraly zevnitř.

 --- 

 Ruským odborníkům se však podařilo prokázat, že transgenní rostliny mohou lidskému organismu skutečně škodit. Před deseti lety získali vědci grant na testování dětské stravy. Hlavní pozornost vědců se samozřejmě zaměřila na sóju, protože v 90. letech minulého století vstoupila velmi aktivně do našeho každodenního života. Sójové bílkoviny používal masný a mlékárenský průmysl a cukrářský průmysl. To, že se do problematiky GMO výrobků zapojili právě alergici, nebyla vůbec náhoda. V 90. letech 20. století se GMO produkty začaly aktivně vyrábět po celém světě. Ve stejné době začala v Rusku podivná epidemie.

 --- Ruské akademie lékařských věd: 

"Zvýšil se počet různých alergických stavů, akutních alergických reakcí až po anafylaktický šok, protože na území naší země přišlo mnoho nových, dosud zcela neznámých potravinářských výrobků. Jedná se především o nové technologie, které se na Západě již dlouho používají".

Lidé umírali na anafylaktický šok. 

--- najít čistou sóju je nesmírně obtížné. Zatímco v Rusku probíhal unikátní výzkum bezpečnosti transgenních rostlin, z celého světa přicházely alarmující zprávy o stále častějších výskytech podivných chorob. --- potravinové alergie jsou s transgenními rostlinami a samozřejmě i s produkty z nich získanými velmi úzce spojeny. Ve španělských přístavech došlo k masivnímu výskytu alergií, když tam připluly lodě se sójovou moukou.

--- Ruským vědcům se nejen podařilo prokázat, že transgenní sója je pro alergiky mnohem nebezpečnější než běžná sója. --- Genokód je změněn zavedením nové bílkoviny, která se ukázala být nejsilnějším alergenemPoprvé na světě byla zpochybněna bezpečnost dětské výživy na bázi transgenní sóji. ---Izraeli tak zemřeli dva kojenci. Byly krmeny kojeneckou výživou "Humana", která obsahovala tzv. super sóju, tedy transgenní sóju. --- - kojenci trpěli bery-bery nemocí!

Tato těžká forma avitaminózy je však běžná v chudých jihovýchodních zemích s vážnými problémy s výživou. Izrael je jednou z technologicky nejvyspělejších zemí na světě s výkonným zemědělským průmyslem. Proč děti v této zemi umírají na nedostatek vitamínů? Právě tato sója měla být zdrojem vitaminu B1ale nebyl tam. ---

--- příznačný případ, který se odehrál v USA. Byl stanoven úkol - metodami genového inženýrství získat libové maso prasat". 

--- Objevilo se prase s vynikající kvalitou masa, ale mělo podivný vzhled - vrásčitou kůži na hlavě, zvíře trpělo artritidou a z nějakého důvodu šilhalo. Od konzumace takového masa, které bylo kvalitní a levné, se odrazovalo. --- 

Srpen 2002. OSN naléhavě vysílá na Madagaskar celý oddíl lékařů a vědců z francouzského Pasteurova ústavu. Důvod je více než závažný - na ostrově vypukla epidemie podivné nemoci. V určitém okamžiku onemocnělo 200 lidí - nositelů určitého genotypu. Většina nemocných trpěla silnými bolestmi hlavy a střevními potížemiDvoudenní agonie skončila smrtí. Vědce však vyděsila nejen nebývalá agresivita tohoto neznámého viru, ale také jeho neuvěřitelná selektivita. Téměř všichni mrtví patřili k jedné konkrétní etnické skupině. Ostatní obyvatelé Madagaskaru byli také nemocní, ale zemřeli pouze příslušníci této etnické skupiny. Podle některých badatelů se již jedná o scénář nasazení tajné biologické války rasového zaměření. ---

Etnická bomba, která zasáhne jedno etnikum a jiného se nedotkne - to se zdá být dokonalou zbraní. I když jestliže před sto lety byla etnická bomba schopna přesně zasáhnout svůj cíl, nyní je pravděpodobnější, že mine. Neexistují žádné čisté národy, žádné čisté rasy. --- "Americká Národní rada pro organickou standardizaci"přijala jednomyslné rozhodnutí již v roce 1991. Rada rozhodla, že GMO a potraviny z nich vyrobené se nesmí prodávat v systému ekologického zemědělství. 

--- jsou nuceni jíst levné potraviny vyrobené ze zelených chimérPodle verze řady vědců americká elita otevřeně provádí globální genetický experiment totální sterilizace chudých vrstev. Podle ruských vědců jsou totiž transgenní potraviny  schopny učinit člověka neplodným. 

Podle prognóz vědců, protože téměř celá planeta konzumuje GMO - protože společnost vyrábějící tyto potraviny velmi agresivně prosazuje své zboží - může snížení počtu obyvatel dosáhnout 80-90 %. --- 

--- bitva o Vesmír skončila a závod na poli biotechnologií teprve začíná a vše, co s takovým vývojem souvisí, je pod "přísně tajné". Faktem však zůstává, že právě po válce začal ve Spojených státech prudký rozvoj biotechnologií

A kromě transgenních rostlin a klonovaných zvířat se Američané stále více zajímají o změnu lidského genomu. Existuje dokonce termín "designové děti", kdy si rodiče vybírají u dítěte určité vlastnosti, které by chtěli mít, a takové technologie existují. V Americe existuje banka biomateriálů a rodiče si jednoduše objednají určité dítě s určitými vlastnostmi.

---

-pokračování-

* Zkrácený obsah převzatý z matrix-2001-cz. 

odkaz do matrix-2001-cz

Celý článek se tam zobrazí jen pro prvních 20 čtenárů.  

blog


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.