Nebezpečí politické revanše

pelc vladimír
20.6.2024 04:51
Poslanec Šimon Heller (KDU-ČSL) navrhl udělit nejvyššímu politickému představiteli sudetských Němců Berndu Posseltovi medaili Za zásluhy o sblížení Čechů a sudetských Němců.

Bernd Posselt reprezentuje nebezpečí politické revanše pro náš stát. Sudetské spolky zakládali váleční zločinci, i velitelé SS oddílů. Tvoří je potomci bývalých občanů Československa německé národnosti, kteří z více než devadesáti procent podporovali Hitlera; Československo zradili. Historické vědomí sudetských spolků začíná až po porážce nacismu v pětačtyřicátém, ke zločinům svým a svých nacistických vrahů z doby před porážkou se neznají. Protonacismus, který je podhoubím ideologie těchto spolků, je – ve spojení s jejich pátou kolonou uvnitř naší republiky − mimořádným zahraničněpolitickým nebezpečím pro náš stát. Útočí na základy naší státnosti, které jsou tvořeny i prezidentskými (neprávně označovanými „Benešovými“) dekrety.

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petr-meduna

Již brzy by měla být obnovena Svatováclavská orlice, plným názvem Čestný štít Protektorátu Čechy a Morava s orlicí sv. Václava. Mohl by ji obdržet in memoriam její zakladatel - německý státní ministr pro Čechy a Moravu Karl Hermann Frank. Při prvním udílení tohoto vyznamenání v červnu 1944  K. H. Frank osobně vyznamenal  členy protektorátní vlády v čele s premiérem Jaroslavem Krejčím. Již nyní je možné se zamýšlet, kdo by ji společně s Frankem obdržel. Jistě by si to namátkou zasloužili ti, kteří účastí  na sjezdech  Sudetoněmeckého sdružení podporují   Bernda Posselta a spol., jako jsou například lidovci Pavel Bělobrádek a Daniel Herman, Mikuláš Bek ze STAN a sociální demokratka  Michaela Marksová Tominová.