Lež, pokrytectví, polopravda, lobbing – až i politická kriminalita

ukrajina hřbitov 0224.jpg
10.2.2024 18:08
Jsem svým založením optimista a tento titulek nepopírá přítomnost obětavosti, nezištné pomoci, také naděje, víry v to lepší, od nábožné až po tu lidsky obecnou, pravdu jako takovou a i tu lásku. Jen u hybatelů (politiků a novinářů) často není zřejmé, co převládá a jestli to vlastní „řemeslo“ negeneruje větší či menší svinstvo.

Pojďme si dát pár příkladů, aby bylo zřejmé, o čem je řeč. Poslední kapkou k vytvoření tohoto článku byl titulek: Ukrajinští vojáci bez obalu o dalším vývoji války: „Nelžeme si a nedělejme si iluze.“ Nebudu rozebírat náplň tohoto prohlášení; faktem je, že již od r. 2014, (ale i dříve) mají mnozí, včetně vůdčích západních států, máslo na hlavě; jen heslovitě: 

1)) kdo střílel ostrými na majdanu a kdo za tím stál, kdo dal zelenou Zelenskému, 

2)) přítomnost amerických poradců se nepopírá a vůbec jim nevadily fašistické projevy od hitlerovských symbolů až po pochody s hořícími pochodněmi + NE ojedinělé útoky na ruskou menšinu,

3)) dodatečné přiznání mamá Merkel, že mírové dohody Minsk1 a Minsk 2 byly jen časový odklad pro lepší zformování ukrajinské armády atd., atd.

4)) Kolik vytrčených ukazováčků bylo v tisku proti Rusku, že mají na svědomí trhavinou poškozený Nord Stream 2, ale v té souvislosti „ujede“ americký prezident Biden za přítomnosti zkoprnělého Olafa Scholze prohlášením, že zlikvidují Nord Stream 2 (majetek Německa) a na dotaz jak? - jen s potutelným úsměvem upustil „umíme to“.

5)) Z dřívějších lží je v popředí 2. válka v zálivu, neb hláška britských tajných služeb o chemických zbraních v Iráku byla lež jako věž. 

6)) Rovněž Srbové by mohli vyprávět, když si dělali pořádek ve vlastní zemi kosovskou drogovou ozbrojenou sebrankou zvanou UČK a za krátko jim padaly americké bomby na hlavu dle Havlova humanitárního bombardování. Výsledek? Zřízení americké vojenské základny. Aby toho nebylo málo – šéf vrahů posléze zvolen prezidentem. 

7)) Soupeření USA a Ruska v Iráku vedlo k veřejně nikdy nepřiznanému vyzbrojení ISIL – Islámského státu. To by mohlo stačit, ale třeba za 

8)) Kdy se dozvíme, kdo skutečně stál za atentátem na Johna Kennedyho; jeho pojetí světové politiky a tím i úlohy USA ve světě mohlo změnit dějinný vývoj. Určitě to nebyla soukromá akce Lee Oswalda – mluví se o nitkách k CIC 

9)) Co použili sověti na Usuri, kde se Číňané snažili zabrat kus nevyužívaného území; pan Syruček o tom napsal knihu, ale vše nevysvětlil. To, co bylo z řady, je v prostém konstatování: - TEKL KÁMEN!

10)) 11. září 2001 Byla to jen Al Káida, která vše zorganizovala? Proskočily např. zprávy, že někteří piloti prodělali výcvik na velkých letadlech právě v USA. Atd., atd., atd.

To jsou jen některé otázky ze světové – nečisté – politiky. Když se podíváme domů, najdeme řadu podobných praktik a tajemství, ale u dnešní vlády je patrný rozdíl – co je ve světě podpůltovka a u nás dříve rovněž byla, dnešní borci jdou se svými „nestandardy“ rovnou na mediální tržiště. Lže se neustále, viz. naposled Fiala a nepřiznané peníze, Jurečka a průběžné mecheche při střelbě na fakultě UK apod., ale i dlouhodobě viz. vládní prohlášení speciálně o daních, o energetice a skutečnost je jiná; atd., atd.

Současně je snaha formovat media k obrazu svému především tím, o čem se píše, ale také o čem „je neslušné“ psát. Někomu sebereme, někomu přidáme a náramně do toho zapadá mezi jinými hlavouny u vesla rozhovor nového ředitele ČT Jana Součka, kterému moderátorka vyčíslila jeho plat (289.000,- Kč), což je zvýšení o 47.000 Kč, a ptala se, zda je to v souladu se snahou vlády šetřit, kde se dá. Souček řekl, že je to OK a začal se ohánět platy velkých podniků (no, tam jsou zpravidla v zisku a nejsou placeni z povinného desátku).

Rovněž justice je „vstřícná“ a nemyslím jen ÚS, ale je už po několikáté symbióza plížících se voleb a tahání Babiše k soudu kvůli „Čapáku“. Je to až směšně trapné a jak volební preference ukazují, čím dál méně účinné.

Je to smutné, v čem to žijeme; naštěstí „pravdu a lásku“ nemusíme hledat na hradě, ale najdeme je nejvíce mezi obyčejnými lidmi dole v podhradí. Věřím, že až ty lži a hrabání pod sebe nepobere ani Vltava, občané vystaví účet.

 

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.