Kde by se případně odehrála III. světová válka?

valka ilustrace.jpeg
29.2.2024 00:09
Pokud si někdo myslí, že by třeba na Aljašce, nebo na Floridě, nebo že by padaly bomby na Washington? A obráceně na Moskvu? Taková úvaha je zásadní omyl. Především při připuštění přímého střetu USA – Rusko, by 3. světová mohla mít podtext jaderná a proto tomuto střetu lze hned přidat hodnocení: nepravděpodobný.

    Nicméně když sečteme tlak především amerických zbrojařských koncernů + protiruských války chtivých politiků s cílem Rusko všestranně vyčerpat + hloupost některých evropských protiruských zaslepenců s vírou ve vítězství Ukrajiny + stejnou hloupost na druhé straně + otevřený nepřátelský válečný akt prezentovaný m.j. verbováním dobrovolníků do ukrajinské armády (masívní dodávky zbraní už ani nepočítám), mohlo by dojít na nevyslovené přání jestřábů za mořem, aby se evropský prostor až po Gibraltarský průliv stal místem pro 3. světovou s možností použití jaderných zbraní s omezenou náplní a nebo i bez nich při džentlmenské dohodě o nepoužití, dá-li se to při nenávisti z obou stran takto nazvat.

    Tím nejhorším spouštěčem zvětšení současného konfliktu by bylo – při slábnoucím počtu ukrajinské lidské síly – vyslání vojenských jednotek z evropských členských států NATO. Opačný akt je určitě více na místě – vyjednat co nejlepší podmínky zastavení bojů a následně hledat cesty k možnosti globálního řešení do budoucna.

    Vrátím-li se k prvnímu odstavci; pokud by to, co neurčitě nazýváme případnou 3.světovou válkou bylo NEVYHNUTNĚ STŘETEM RUSKA S USA, pak jsem o něco klidnější: nepravděpodobné! Ale potom se vkrádá hned vzápětí otázka: uvědomují si politici nových členů NATO včetně naší válečnice ve funkci, že dokořán otevřená brána do společenství a porušení všech slibů Rusku o nerozšiřování NATO bylo jen z důvodů AMERICKÝCH (zištných) ZÁJMŮ?

    Proto je dnes hlavním úkolem, ne dát na Ukrajinu co nejvíce zbraní, ale přitáhnout obě válčící strany k jednacímu stolu. Vím, není to lehké zadání, ale je to jediné rozumné řešení. A jen tak na okraj: to plnění 2% bych lehce zpomalil, neb často jde o skoro misijní zájmy (viz. stíhačky F35) a více bych se věnoval ochraně vlastních hranic.

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.
Klíčová slova: 3.světová válka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.