Kde je největší hnací motor války na Ukrajině?

urajina dělostřelectvo
26.4.2024 18:13
Je to spojení senátních lavic se zbrojním průmyslem v USA a nebo má větší váhu nacionalisticko-fašistické zázemí na Ukrajině a k tomu poradci z USA? Je stále jasnější, že skutečná zahraniční politika není v rukou zvolených orgánů jak na Ukrajině, tak i v USA. Ty jsou jen hlásnou troubou toho, co se v zákulisí dohodne.

Proto bylo tak trefné prohlášení – byť z okrajového pole významu – amerického miliardáře Elona Muska, že Ukrajina NEMÁ žádný plán ukončení bojových akcí. A na to také i okamžitá reakce poradce prezidenta Zelenského Podoljaka, že „že ho u takových globálních influencerů překvapuje nedostatek elementární logiky.“ Místo slov o vizi konce války je tu urážení těch, které masové zabíjení nenechává v klidu.

Rusové místy o pár kilometrů postoupili; na východě obsadili strategickou výšinu a …. hned to musí být našimi válečníkyvyváženo, že Ukrajinci dostali TAJNĚ rakety delšího doletu cca 300 km a okamžitě jsou v akci – a teď jim to nandáme! Ano, samozřejmě, rakety ATCMS dokážou zasáhnout citlivé cíle v zázemí a nebo na sebe vážou významnou část protivzdušné obrany. Mohou být na pevném stanovišti, ale bránit místo proti odvetným útokům by bylo náročné, takže je na pořadu dne spíše mobilní verze. I ta musí mít povýstřelovou rychlou reakci, neb mapování terénu ruskými drony je dosti účinné.

Proč se takto rozepisuji? Mnozí „gaučoví válečníci“ si mnou nadšeně dlaněmi – teď to těm Rusákům ukážeme!Ale myslíte, že to nějak významně ovlivní válečnou situaci? Já myslím, že ne. Akorát při úspěšném zásahu v ruském zázemí to vyvolá odvetnou (vzteklou) reakci ničivějšího charakteru. A proto závěrem zásadní otevřená otázka:

„Pomohou rakety delšího doletu ukončit (zkrátit) válečné běsnění, jehož nehorším produktem je četné zabíjení všeho živého?“

P.S.

Odpověď na otázku z titulku může mít řadu podob, ale spojovacím článkem všeho, tedy i všech těch, kteří horují pro válku je – jakýmkoli způsobem uškodit Rusku….. a válka je tím silným nástrojem (dle zásady“ať to stojí , co stojí“). Proto bude z morálního hlediska velmi obtížné hledat styčné body, na kterých by šlo postavit alespoň příměří.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.