Je za pět minut dvanáct na změnu zahraniční politiky

napoleon rusko ustup
28.2.2024 00:13
I přes masívní vojenskou pomoc se jestřáby z různých zemí v čele s USA přesvědčili, že vojensky se Rusko porazit nedá. Dílčí úspěchy, vychválené až do nebes, jsou jistě možné, ale po dvou letech válčení stav frontové linie dává za pravdu hodnocení gen. Šándora: „Jinak než prohra se to nazvat nedá.“

    Pokud budeme zevrubně hodnotit dosavadní vývoj, bude nutné více pohledů z různých stran, při neopomnění stavu před započetím válečného konfliktu. Je nesporné a různé zdroje to potvrzují, že se obě strany připravovaly na válku. Tomu odpovídají i celkem malé zisky území, které Rus získal. Nebudu daleko od pravdy, když konstatuji, že USA Ukrajincům dodávaly zprávy se satelitů.

    Zde je na místě zmínka o zbytečné bouři na prohlášení slovenského premiéra Fica, že válka začala v r. 2014. Ještě před započetím válečného běsnění pronikaly zprávy o dění na Ukrajině a nebylo jich málo. Často kritický hlas vypichoval korupci, ale i verbální a také fyzické napadání Ukrajinců ruské národnosti a korunu tomu dal jazykový zákon. Dnes už se negativní zprávy – jako třeba adorování nacistických pohlavárů, zvláště při nočních průvodech s hořícími pochodněmi + nošení nacistických symbolů na oblečení a i zobrazeno v tetování -- NEOBJEVUJÍ. Drastické upálení padesáti lidí Ukrajina také nechává stranou. Rovněž se k projevu premiéra Fica objevily pochybovačné až skoro posměšné komentáře na jeho poznámku o uvažovaném vyslání vojáků NATO, a…. dnes to je v tisku jako připuštěná možnost z úst prezidenta Macrona. Ovšem POZOR!! Pokud se tak stane, budou evropské státy v NATO agresorem, který proti Rusku začal otevřenou válku!! Pak ruské rakety, dopadající na Pražský hrad, taky na Berlín nebo Paříž a na další státy v NATO, budou mít válečné oprávnění!!! Již dodávky zbraní na Ukrajinu jsou na hraně.

    Rovněž se dnes v proslovech předních politiků Evropy o řešení konfliktu neobjeví zmínka o slibech nerozšiřování NATO nebo o fiktivních dohodách Minsk 1 i Minsk 2, které byly v zápětí porušovány.

   Samozřejmě, že nekritická opozice na Slovensku už skoro Fica „věšela na první lampu“, ale přisuzovat mu roli, že je slouha Putina, je pro mne za hranou. Nejsem Ficův advokát a určitě si kritiku zaslouží, neb v jeho postoji je málo diplomacie, která by se měla u premiéra zjevovat, ale i z jiných projevů je cítit, že je 1000% Slovák, který hájí zájmy státu.

    Už jsem to jednou napsal – jaké pozitiva najdeme v příštích letech v zamrzlé válce bez jednání u stolu? Žádná!! Jen další tisíce mrtvých. Je více než zřejmé, že veškeré dodávky zbraní a dalšího materiálů nezpůsobí pokrok či zvrat na frontě, ale jen hospodářskou vyčerpanost na všech stranách (to si strýček Sam za mořem mne ručkama).

    Putina jsem kritizoval vícekrát a nemusím nic měnit – byl to on, kdo si mohl „kupeckými počty z obecné“ spočítat, kam povede to celé rojení na Ukrajině. Nic neudělal a určitě mohl! Skoro to vypadá, že se tajně dohodl s Američanem, který pod tlakem zbrojařské lobby hnal Ukrajince do konfliktu.

    To, co je na celém procesu silně negativní je fakt, že ani z jedné strany nebyl představen relevantní návrh na mírové řešení. Netvrdím, že by byl v různých fázích vývoje úspěšný, ale to, že o něj nebyl vůbec žádný zájem, je na pováženou.

P.S.

Bylo by i na Kocourkov silné kafe, když by ukrajinští branci (cca 350000) na útěku seděli v jednotlivých státech Evropy na zadku a evropští vojáci by šli za ně bojovat. Děkuji – NECHCI!     

 

        

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.