Je potřeba se jasně vymezit: příčiny, válka, mír

valka 2024
9.7.2024 00:01
Už jsme asi otupěli, neb už více jak dva roky jsou média plné válečného stavu na Ukrajině a politici, hlavně ti vládní, mluví o zabíjení jako o chlebě a ještě občas dodávají možnost našeho zapojení ve střetu s Ruskem.

   Iniciace takové případné situace je z kruhů NATO řádně podporovaná domácími profesionálními kejválky směrem za moře. Jestřábům z USA by nebylo vůbec proti mysli otevřený válečný střet západní Evropy včetně té střední s Ruskem. To je m.j. důsledek neuskutečněného položení Ruska na lopatky v důsledku vyprovokovaného válečného střetu. Ani zběsilé lifrování zbraní nenese kýžený vysněný výsledek, včetně té Fialovy muniční chlubírny. Velký otazník by byl – při vstupu Evropy do války – použití jaderných zbraní. 

     K jednoduchému pochopení kde je ten hnací motor stačí si poslechnout vyjádření J.F.Kenedyho ml., který okomentoval všechny ty miliardy dolarů, které zatím Amerika Ukrajině poskytla. 113 hned na začátku, později 24 a aktuálně jde o dalších 61 miliard. Všechno jsou to půjčky na zbraně a munici a světe div se, kdopak je vyráběl a bude vyrábět – no přece americké zbrojovky a Ukrajina to má splácet státním majetkem včetně polností. A všechny dosud využité firmy mají společného jmenovatele – BlackRock.

    Jestliže je na prvním místě někoho porazit, zničit, bez ohledu na tisíce mrtvých, je něco hodně špatně. V civilizované společnosti stojící na demokratických základech je nad slunce jasné, že na prvním místě je mírový stav. Jen tak mimochodem, když premiér Fiala prohlásil, že jsme ve válce, měl být okamžitě postaven před soud pro zásadní klamání veřejnosti a pro již v minulosti použitý důvod – konspiraci proti míru.

    Rovněž to soustavné až šovinistické štvaní proti Rusku jak prostřednictvím 90% médií a řadou vládních politiků není nic jiného než ponížené poklonkování k USA, které mají zcela jistě v probíhajícím konfliktu jiné priority než evropské státy, jako třeba vyzkoušení nových zbraní v ostrém provozu.

     V žádném případě nemám utkvělou představu o andělech sedících v Kremlu; krev na jejich rukou nemá velké procento zdůvodnění oprávněnosti. Ale to, co je v západním světě a ve stejné míře i u nás naprosto (a záměrně!) ignorováno, je období před 24.únorem 2022. Přehlížet takové mraky lidské špíny a hrdelních zločinů od r. 2014, které, navzdory nějakému Minsk 1 a Minsk 2 vytváří zcela jasně nutnost zásahu, je navýsost pokrytecké. Avšak zásah měl být mezinárodní (a i navzdory případné ukrajinské nelibosti s prověrkou fašistických prvků s adorací hitlerovských pohlavárů a spolupůsobících proti ruské menšině) a ne ten ruský válečnický – ač pozice a stav ukrajinské armády moc jiného prostoru nenabízel.

    Tak, jak stále visí otazníky nad některými americkými zásahy na cizím území – např. Srbsko a Kosovo a další, tak stejně, bez podrobného rozboru za součinnosti časové osy zůstanou otazníky nad současným konáním Ruska na Ukrajině. Řada věcí volá po prověrce, ale jedna naprosto srozumitelná skutečnost ční nad vším ostatním: ZASTAVTE ZABÍJENÍ!

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.
Klíčová slova: Hledat příčiny konfliktu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.